Sociedad na remis z Realem Madryt

Autor: Rafał Krysztopa | 26.05.2013 21:55 | komentarzy: 16 | kategoria: Recenzja meczu |

Po obfitującym w bramki spotkaniu Real Sociedad zremisował z Realem Madryt 3:3. W doliczonym czasie gry jeden punkt zespołowi z San Sebastian zapewnił Xabi Prieto.

Real Madryt już w 6. minucie spotkania objął prowadzenie. Mikel González stracił piłkę na rzecz Gonzalo Higuaina, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Sociedad pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po stracie gola piłkarze z San Sebastian ruszyli pod bramkę strzeżono przez Diego Lópeza. W 7. Minucie Imanol Agirretxe przeczytał intencje Ricardo Carvalho, lecz strzał Hiszpana przeszedł nad poprzeczką.

W 11. minucie swoje winy odkupić mógł Mikel González, uderzenie obrońcy Realu Sociedad zatrzymało się jedynie na bocznej siatce. Diego López popisał się kolejną dobrą interwencją w 19. minucie. Golkiper Realu obronił strzał Antoine’a Griezmanna z pięciu metrów. Real Sociedad przed kolejną szansą stanął po pół godzinie gry. Próba Antoine’a Griezmanna o centymetry minęła poprzeczkę „Królewskich”. Mimo licznych szans, Realowi Sociedad nie udało się w pierwszej połowie spotkania zdobyć bramki na 1:1.

Po zmianie stron przebudzili się podopieczni José Mourinho, którzy swoją dobrą grę po przerwie udokumentowali golem w 56. minucie. Kapitalnym podaniem do José Callejona popisał się Kaká, Hiszpanowi nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki. Po kilku minutach gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Ręką we własnym polu karnym zagrał Sami Khedira. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Xabi Prieto. Piłkarze z San Sebastian za sprawą Antoine’a Griezmanna w 77. minucie doprowadzili do wyrównania. W 80. minucie „Królewscy” ponownie objęli prowadzenie. Claudio Bravo strzałem podcinką pokonał Sami Khedira. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do Realu Sociedad. W doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:3 ustalił Xabi Prieto.

Real Sociedad – Real Madryt 3:3 (0:1). Bramki: Prieto (k.) 64’ i 90+3‘, Griezmann 77’ – Higuain 6’, Callejon 56, Khedira 80’.

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.