Barcelona wygrywa w derbach

Autor: Jakub Mucha | 26.05.2013 21:53 | komentarzy: 17 | kategoria: Recenzja meczu |

W przedostatniej kolejce La Liga odbyły się derby Barcelony. W roli gospodarza grał Espanyol. Po końcowym gwizdku zwycięsko z boiska schodzili gracze Tito Vilanovy odnosząc drugą derbową wygraną w tym sezonie.

Niewiele trzeba było czekać na pierwszą bramkę. Już w 14. minucie świetną dwójkową akcję rozegrał między sobą David Villa i Alexis Sanchez. Chilijczyk wpadł w pole karne, minął rywala i pewnie pokonał Alvareza, uciszając jednocześnie kibiców na Estadi Cornellà-El Prat.

Espanyol mimo chęci nie potrafił wyprowadzić żadnej groźnej dla Valdesa akcji. W 32. minucie bardzo blisko zdobycia kolejnej bramki byli piłkarze Blaugrany. Song podał futbolówkę do Cesca Fabregasa, ale jego strzał odbił się tylko do słupka. Chwilę później próbował odpowiedzieć Verdu, ale portero FC Barcelony pewnie poradził sobie z jego uderzeniem. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie.

Dziesięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę spektaklu szansę miał Villa. Dostał dobre podanie od Fabregasa, ale nie wykorzystał dogodnej sytuacji i będąc niepilnowanym w obrębie pola karnego przestrzelił obok bramki. Mogło się to poważnie zemścić Dumie Katalonii, ale Pique skutecznie zatrzymał Wakaso.

Kolejną dogodną sytuację zmarnował Villa w 70. minucie. Tym razem dostał podanie od Daniego Alvesa i będąc oko w oko z Alvarezem przegrał pojedynek. W 81. minucie Wakaso dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Espanyol musiał kończyć spotkanie w dziesiątkę.

W 86. minucie świetną akcje przeprowadziła dzisiejsza dwójka rezerwowych Barcelony, Xavi i Pedro. Ten pierwszy prostopadle podał, a młody skrzydłowy Barcy nie miał już większych problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Espanyol - Barcelona 0:2(0:1) Bramki: Sanchez 14' , Pedro 86'