Pewna wygrana PSG na koniec sezonu, pożegnanie Ludovica Giuly

Autor: Bartłomiej Misztal | 26.05.2013 23:35 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Stołeczny klub gładko uporał się z ekipą FC Lorient. Był to zarazem ostatni mecz Ludovica Giuly, który zdecydował się zakończyć piłkarską karierę.

„Paryżanie” rozpoczęli natarcie w 11 minucie. Audard wybronił wówczas strzał Ibrahimovicia. Przez długi czas udawało im się przerywać akcje gospodarzy, ale w 29 minucie Robert zagroził Areoli. Rezerwowy bramkarz PSG nie miał problemów z obroną.

Bardzo widoczny w ekipie mistrza Francji był Camara, który skutecznie blokował strzały przeciwnika i nie pozwalał dostać się pod bramkę. Żadna z drużyn nie potrafiła przez pierwsze 45 minut otworzyć wyniku, więc po pierwszej połowie utrzymał się bezbramkowy remis.

Kibice doczekali się trafienia w 51 minucie. Po asyście Gameiro, Ibrahimović zdobył gola dającego prowadzenie w tym spotkaniu dla „Paryżan”. Było to jego 30 trafienie w obecnym sezonie w Ligue 1.

Goście nie zwalniali tempa. Po godzinie gry dwa szybkie ciosy zadał były gracz Lorient, Kevin Gameiro. Francuz najpierw w 62 minucie wykorzystał podanie Ibrahimovicia, a trzy minuty później otrzymał piłkę od Pastore i dopełnił formalności.

Gospodarze nie zamierzali się poddać i zaczęli napierać na bramkę Le Croma, który zmienił po godzinie gry Areolę. Pech chciał, że w 81 minucie otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. Carlo Ancelotti nie miał już bramkarzy w rezerwach, więc na bramkę musiał wejść Sakho. Nie był w stanie jednak wybronić uderzenia Le Lana w 84 minucie, który wykorzystał rzut karny i zdobył honorową bramkę dla Lorient.

To było ostatnie trafienie w tym sezonie. Po ostatnim gwizdku sędziego, kibice podziękowali Lodovicowi Giuly, który zdecydował się przejść na piłkarską emeryturę.

Drużyna Paris Saint-Germain przypieczętowała tym zwycięstwem tytuł mistrzowski w sezonie 12/13. Piłkarze FC Lorient także mogą być zadowoleni, gdyż zakończyli tegoroczne rozgrywki we Francji na 8 pozycji.

FC Lorient – Paris Saint-Germain 1:3 (0:0) Le Lan 84’(k.) – Ibrahimović 51’, Gameiro 62’ 65’