Thiago Alcántara może trafić do Realu?!

Autor: Grzegorz Góra | 01.06.2013 10:18 | komentarzy: 20 | kategoria: News |

Wszyscy, którzy wierzyli w to, że Thiago Alcántara może w przyszłym sezonie zastąpić w pierwszym składzie „Dumy Katalonii” nie młodniejącego Xaviego Hernandeza, mogą być w ciężkim szoku. Niezadowolony ze swojej roli w drużynie pomocnik rozgląda się za nowym klubem, a jednym z zainteresowanych jest ponoć sam Real Madryt!

To może być prawdziwa transferowa bomba w Primera División. Katalońska rozgłośnia RAC1 poinformowała o rozpoczęciu rozmów dotyczących transferu pomocnika FC Barcelony do odwiecznego rywala z Madrytu. Czy utalentowany Hiszpan pójdzie śladami Luisa Figo i zagra dla „Królewskich"? Przedstawiciel piłkarza spotkał się już ponoć z władzami Realu.

Według doniesień hiszpańskich mediów ojciec piłkarza wyraził zgodę, by agent syna skontaktował się z władzami Realu i zorientował się na ile poważne jest zainteresowanie. W Madrycie z chęci pozyskania Thiago nikt ponoć tajemnicy nie robi, jednak daleko jeszcze do konkretnych ofert i deklaracji. Nie ulega jednak wątpliwości, iż sam fakt wstępnych negocjacji może być szokiem dla wszystkich fanów drużyny z Camp Nou.

Od kilku lat wiadomo, że wychowanek Barcelony jest niezwykle uzdolnionym i perspektywicznym graczem, dlatego ciężko uwierzyć, by władze „Blaugrany” tak po prostu miały oddać go do najgroźniejszego rywala. Przysłowiowa „piłeczka” jest jednak teraz po stronie działaczy z Katalonii, którzy jeśli nie chcą stracić w oczach kibiców, powinni dołożyć wszelkich starań, by nie stracić młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii.

Sam Thiago kilka dni temu przyznał, że o swojej rzyszłości zadecyduje dopiero po zakończeniu mistrzostw Europy U-21, które rozegrane zostaną w dniach 5 – 18 czerwca w Izraelu. Do tego czasu potrwa pewnie „przeciąganie liny” między zarządem „Dumy Katalonii” a rozpoczynającym kampanią wyborczą w klubie Florentino Pérezem.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Real Madryt, Hiszpania, Thiago Alcantara

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (20)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze