Benayoun o krok od Stanów Zjednoczonych

Autor: Michał Nowacki | 01.06.2013 15:48 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Yossi Benayoun ma ważną umowę z Chelsea Londyn do końca czerwca. Wątpliwe jest, aby Izraelczyk został na dłużej w stołecznym klubie. Piłkarz rozważa przenosiny do Stanów Zjednoczonych, gdzie spróbuje nowych wyzwań.

33-latek przed rokiem był bardzo blisko dołączenia do New York Red Bulls, ale ostatecznie nie udało się osiągnąć porozumienia i skorzystał z wypożyczenia do West Hamu United. Do „The Blues” dołączył w lecie 2010 roku, ale zanotował tylko osiem spotkań i strzelił jedną bramkę, kampanię 2011/2012 spędził w londyńskim Arsenalu.

– Prowadzę rozmowy z kilkoma klubami w Europie. Kontroluję wiele opcji, ale powiem szczerze, że Ameryka jest jedną z moich ulubionych opcji. Próbuję zrobić wszystko co mogę, aby polecieć do Stanów Zjednoczonych i zagrać w Major League Soccer. Jak dobrze się sprawy ułożą to w najbliższych tygodniach spakuję walizki i zamieszkam w Ameryce Północnej – oznajmił 33-letni pomocnik.

– Kocham Amerykę, to dobry kraj, miły styl życia, który pasowałby mojej żonie i rodzinie. Dla mnie najważniejsze jest dobro rodziny, szkoła dla moich dzieci i wtedy mogę czerpać największą radość z futbolu. Oczywiście Nowy Jork byłby najlepszy, ale Chicago, Los Angeles także mi nie przeszkadza, więc mam wiele opcji – dodał Izraelczyk.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Transfery, Kontrakt, Yossi Benayoun, MLS

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze