Liverpool chce króla strzelców ligi ukraińskiej

Autor: Tomasz Delimat | 16.06.2013 12:10 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Liverpool FC wyraził poważnie zainteresowanie jedną z największych gwiazd Szachtara Donieck. Henrik Mchitarjan, bo o nim mowa, już niebawem może trafić na Anfield Road.

Liverpool tego lata pozyskał już jednego napastnika – to Iago Aspas z Celty Vigo. Jeśli klub opuści jednak Luis Suárez, „The Reds" będą potrzebowali z przodu kolejnych wzmocnień. Mchitarjan nie jest typowym snajperem – Ormianin preferuje grę za wysuniętym napastnikiem. Mimo to w ubiegłym sezonie błyszczał rewelacyjną formą strzelecką i mając 25 goli na koncie został królem strzelców ligi ukraińskiej.

Po Henrika Mchitarjana, który świetnie spisywał się w barwach Szachtara także w Lidze Mistrzów, od dłuższego czasu zgłaszają się czołowe europejskie kluby. Zdaniem angielskich mediów, najbliższy pozyskania 24-latka jest teraz Liverpool. Niezbędne będzie jednak wyłożenie kwoty w okolicach 20 milionów funtów, co uczyniłoby Mchitarjana najdroższym piłkarzem w historii Armenii.

• Berizzo: Powiedziałem piłkarzom, że nie ma błędu, którego nie dałoby się naprawić

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu między Sevillą i Liverpoolem trenerzy obu drużyn Jürgen Klopp i Eduardo Berizzo podsumowali grę swoich piłkarzy w tym pojedynku.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.

Skrzydłowy Sevilli Nolito wypowiedział się na temat dzisiejszej rywalizacji z Liverpoolem.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.