Sanogo w Arsenalu

Autor: Damian Kącicki | 18.06.2013 13:14 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Yaya Sanogo został zawodnikiem Arsenalu Londyn. Choć angielski klub jeszcze oficjalnie nie potwierdził transferu, to Francuz na łamach France Football wypowiedział się dlaczego wybrał Londyn, a nie Lille. Napastnikowi kończy się kontrakt z Auxerre wraz z końcem czerwca tego roku, dlatego jego transfer obejdzie się bez kwoty odstępnego.

Francuz iworyjskiego pochodzenia jeszcze niedawno zmagał się z poważną kontuzją kolana, przez którą myślał nawet o zakończeniu kariery.

– Byłem zachwycony wszystkim. Wenger powiedział mi, że dostanę swoją szansę, uspokoił mnie z obaw odnośnie moich kontuzji i wyznał, że obserwował mnie już od kilku lat – powiedział Sanogo.

Decyzja o podpisaniu umowy z Arsenalem została podjęta po spotkaniu z francuskim szkoleniowcem, Arsene Wengerem oraz rozmowach z pozostałymi rodakami – Bacarym Sagną, Francisem Coquelinem i Abou Diabym.

Sanogo zdecydował się na transfer do Anglii z powodu strachu utraty szansy a także dużej pewności siebie.

– Marzyłem o przejściu do ogromnego klubu. Gdybym nie odniósł tej poważnej kontuzji w wieku 18 lat, być może moje marzenia zrealizowałyby się wcześniej. Zawsze chciałem grać w Premier League. Nie wiem, czy drugi raz zdarzyłaby mi się taka okazja, dlatego podjąłem taka, a nie inną decyzję – wyznał były napastnik Auxerre.

– Zdaję sobie sprawę, że niektórzy okazali się tam całkowitymi niewypałami. Wielu jednak odniosło tam sukces. Straciłem już jednak zbyt dużo czasu i mam nadzieję, że nadrobię to w najbliższych latach – zakończył czarnoskóry snajper.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Francja , Arsene Wenger, Transfery, Kontrakt, AJ Auxerre, Yaya Sanogo

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (9)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze