Zwycięstwo Hiszpanów, skuteczny Alba

Autor: Tomasz Delimat | 23.06.2013 23:10 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Hiszpanie zakończyli zmagania w grupie B Pucharu Konfederacji z kompletem punktów. Dziś podopieczni Vicente Del Bosque pokonali Nigerię 3:0.

Hiszpanie ułożyli sobie mecz już w 3. minucie. Jordi Alba bez większych problemów ograł wówczas kilku rywali i mierzonym strzałem pokonał bramkarza, dając aktualnym mistrzom Europy i świata prowadzenie. To w pierwszej połowie kilkakrotnie mogło zostać podwyższone. Dwie dogodne okazje zmarnował Roberto Soldado, w 39. minucie w słupek trafił Cesc Fábregas. Przed przerwą równie dobrze mogło być jednak 1:1, lecz świetnej szansy nie wykorzystał Ideye Brown.

Na samym początku drugiej części stuprocentową okazję zmarnował Josep Akpala. To zemściło się w 62. minucie, gdy po dośrodkowaniu Pedro głową do siatki trafił Fernando Torres, strzelając swojego piątego gola w tym turnieju. Od tego momentu Hiszpanie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a w końcówce podwyższyli na 3:0. Po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Jordi Alba, znów przeprowadzając indywidualną akcję i wykańczając ją z iście snajperską precyzją.

Hiszpanie zajęli więc w grupie B pierwsze miejsce i w półfinale zmierzą się z Włochami. Druga pozycja przypadła w udziale Urugwajowi, a Nigeria kończy swój udział w tym turnieju.

Nigeria – Hiszpania 0:3 (0:1) Jordi Alba 3' i 89', Torres 62'

• Hit w Hiszpanii na remis, ale to co zrobił sędzia...

Valencia CF i FC Barcelona podzieliły się dziś punktami, jednak więcej niż o samym meczu będzie się pewnie mówić o pracy arbitra, który popełnił kardynalny błąd.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

Nie potwierdziły się plotki na temat przenosin Fernando Torresa do Meksyku, Hiszpan przedłużył swoją umowę z Atlético Madryt.

W dzisiejszym meczu grupy B na kibiców czekał prawdziwy hit. Starcie na szczycie było bardzo emocjonujące. Reprezentacja Niemiec zagrała z piłkarzami Chile. Każda z drużyn zaprezentowała swoje atuty, a było ich niemało. Co z tego wszystkiego wyszło? Przeczytajcie w relacji.

Podczas wczorajszego spotkania pomiędzy Deportivo La Coruna i Atletico Madryt doszło do strasznego zdarzenia. Fernando Torres zderzył się z jednym z rywali i padł na murawę. Piłkarz stracił przytomność, a jego stan wymagał natychmiastowej reakcji służb medycznych.