Nowy nabytek Borussii wypada z gry na miesiąc

Autor: Michał Nowacki | 17.07.2013 18:28 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

We wtorek Borussia Dortmund wygrała w towarzyskim sparingu z Luzern 4:1. Jednak mimo okazałej wygranej trener Jürgen Klopp nie miał wielkich powodów do zadowolenia. W lecie pozyskany został Henrikh Mkhitaryan, który w tym meczu strzelił gola na 3:1 i doznał w drugiej połowie kontuzji kostki.

Lekarze Ormianinowi zrobili potrzebne badania i wiadomo już, że jego przerwa potrwa około miesiąca. Tym samym były pomocnik Szachtara Donieck nie zagra w Superpucharze Niemiec z Bayernem Monachium, które zaplanowane jest na 27 lipca. Piłkarza nie zobaczymy także w pierwszym meczu DFB Pokal. Tym bardziej zabraknie go w inauguracyjnej kolejce sezonu 2013/2014, kiedy wicemistrz Niemiec na wyjeździe podejmie 10 sierpnia Augsburg. Wiele wskazuje na to, że wróci on do gry tydzień później, gdy Borussia na Signal Iduna Park podejmie Eintracht Braunschweig.

– Borussia Dortmund będzie musiała przez najbliższe tygodnie radzić sobie bez Henrikha Mkhitaryana. Według doktora, Markusa Brauna okres rehabilitacji będzie wynosił około miesiąca – głosi oficjalny komunikat niemieckiego klubu.

• Kane: Moim celem jest spędzenie całej kariery w Tottenhamie

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.