Fábio Coentrão przeniesie się do Anglii?

Autor: Grzegorz Góra | 21.07.2013 11:28 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Lewy obrońca Realu Madryt może latem opuścić Estadio Santiago Bernabéu. Według doniesień brytyjskiej prasy, pozyskaniem Portugalczyka zainteresowany jest londyński Tottenham. Co na to władze „Królewskich"?

 O tym, że Coentrão nie czuje się najlepiej w Madrycie wiadomo nie od dziś. Od kilku miesięcy w hiszpańskich mediach pojawiają się kolejne wywiady z piłkarzem, w których podkreśla, że czuje się w Realu niedoceniony i chętnie zmieniłby otoczenie. Dopóki szkoleniowcem „Królewskich" był jeszcze José Mourinho, Portugalczyk mógł być spokojny o swoją pozycję w zespole. Odejście „The Special One” do Chelsea oraz powrót do zdrowia Marcelo, mogą jednak zmienić hierarchię w zespole wicemistrza Hiszpanii i wydaje się, że Coentrão zdaje sobie z tego sprawę.

Jak donosi brytyjska prasa, jednym z potencjalnych kierunków dla lewego defensora może być Premier League, gdzie pozyskaniem Portugalczyka jest ponoć mocno zainteresowany Tottenham. Londyńczycy są skłonni wyłożyć za piłkarza ok. 20 mln euro. Istnieje również inna opcja. Real Madryt od dłuższego czasu zabiega o zatrudnienie Garetha Bale'a więc może dojść do transakcji łączonej. Obrońca mógłby bowiem stanowić część rozliczenia za jednego z najbardziej rozchwytywanych latem zawodników.

Jeśli transfer do „Kogutów” nie wypali, alternatywą dla Coentrão pozostaje powrót do Benfici Lizbona lub staranie o angaż u Mourinho w Chelsea. Problemem na Stamford Bridge może być jednak fakt, że o miejsce w składzie „The Blues” Portugalczyk walczyłby z reprezentantem Anglii Ashleyem Colem.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Tottenham Hotspur, Fabio Coentrao

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze