Oficjalnie: Albiol w Napoli

Autor: Damian Kącicki | 21.07.2013 13:59 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Władze SSC Napoli poinformowały, że kontrakt z klubem podpisał Raúl Albiol. Obrońca przez ostatnie 4 lata występował w Realu Madryt. 27-letni obrońca podpisał z klubem z Neapolu czteroletnią umowę. kwota transferu wyniesie około 12 milionów euro.

Hiszpański defensor swoją karierę rozpoczynał w Valencii. W 2009 roku przeniósł się do Realu Madryt, jednak przez 4 lata nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie.

Obrońca w Primera Division rozegrał 217 spotkań. W barwach Realu zaliczył ich 81, w zeszłym sezonie wychodząc na boisko jedynie 18 razy. Albiol w ekipie „Królewskich” był żelaznym rezerwowym, jednakże w zeszłym sezonie do pierwszego składu pukał Raphaël Varane. W ten sposób sytuacja byłego gracza „Nietoperzy” znacznie się pogorszyła. Analizując swoje miejsce w drużynie, Hiszpan zdecydował się opuścić Madryt i przenieść się do Neapolu.

Napoli po sprzedaży Cavaniego ma bardzo pokaźny budżet, dzięki któremu do wicemistrza Włoch dołączyli już Mertens, Callejon, Pablo Armero oraz Rafael.

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.