Bayern deklasuje rywali w finale

Autor: Martyna Dębińska | 21.07.2013 19:51 | komentarzy: 45 | kategoria: Recenzja meczu |

Spotkanie finałowe Telekom Cup 2013 mogło się podobać zważywszy na szybkie tempo i niekonwencjonalne zagrania piłkarzy, które cieszyły oko. Gospodarze łatwo się nie poddali i choć przegrywali już różnicą trzech bramek, zdołali rzucić wyzwanie przeciwnikom i w końcówce pierwszej połowy zmniejszyć straty do dwóch bramek. Na niewiele się to zdało, bowiem Bayern dołożył dwa trafienia po przerwie i w dobrym stylu zdobył puchar Telekom Cup.

Pierwszy gol był niezwykłej urody, Arjen Robben miękko i precyzyjnie wrzucił piłkę w pole karne, gdzie sprytnie obrońcom uciekł Franck Ribéry i otworzył wynik spotkania. Następnie podwyższył Philipp Lahm, który stał przed polem karnym w momencie, gdy swoją sytuację zmarnował Thomas Müller, kiedy to piłkę wybił bramkarz rywali, ta wpadła pod nogi Lahma, który skierował ją do bramki. W 26. minucie Bayern wykonywał rzut rożny. Dośrodkowaną piłkę najpierw głową próbował uderzać Thiago, nie jej sięgnął, jednak zaledwie kilka sekund później Hiszpan wpakował futbolówkę do siatki klatką piersiową. Dwie minuty potem Diego Contento, który wyraźnie nie radził sobie w tym meczu, faulował Patrick Herrmann i arbiter podyktował „jedenastkę”, którą pewnie wykorzystał Luuk de Jong.

W drugiej części spotkania „Bawarczycy” potrzebowali dziesięciu minut, aby kontynuować swój festiwal strzelecki. W rolach głównych znów wystąpili Franck Ribéry, który dośrodkowywał piłkę w pole karne i Arjen Robben, który skierował ją głową do siatki. Jeszcze w końcówce meczu ponownie fantastycznie zachował się Franck Ribéry, który dograł do zupełnie niepilnowanego Thomasa Müllera, a temu pozostało wbić piłkę do pustej bramki. Tym samym Niemiec zdobył swoją drugą bramkę w turnieju i został królem strzelców.

Borussia Mönchengladbach – Bayern Monachium 1:5 (1:3). Bramki: de Jong 30' - karny – Ribéry 17', Lahm 23', Thiago 26', Robben 42', Müller 60'.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Josep Guardiola, Arjen Robben, Franck Ribery, Philipp Lahm, Thiago Alcantara, Borussia Moenchengladbach, Thomas Muller