Formalność dopełniona. Legia w trzeciej rundzie

Autor: Ewa Grodzka | 24.07.2013 22:39 | komentarzy: 12 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu rewanżowym II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, Legia Warszawa podejmowała walijskie The New Saints. Pojedynek na Łazienkowskiej zakończył się skromną wygraną gospodarzy 1:0, co zapewniło warszawiakom awans do kolejnej rundy eliminacyjnej LM. Autorem gola na wagę zwycięstwa był Wladimer Dwaliszwili.

Zgodnie z oczekiwaniami, gospodarze od pierwszych minut dominowali na boisku. Po kwadransie gry, groźną sytuację stworzył najpierw Michał Żyro, następnie Marek Saganowski. W obu przypadkach zabrakło skutecznego wykończenia akcji. Po pół godzinie gry, dobrze natomiast dośrodkowywał z rzutu rożnego Dossa Junior , ale piłka poszybowała nad bramką. Chwilę później w polu karnym nieprzepisowo zachował się jeden z piłkarzy TNS, sędzia nie zagwizdał jednak ewidentnego rzutu karnego.

Na początku drugiej połowy bliscy otwarcia wyniku byli piłkarze The New Saints. Michael Wilde nie zdołał wykończyć jednak akcji, gdyż świetnie interweniował Dusan Kuciak.

W 53. minucie było już 1:0. Idealnie prostopadle podawał Radović, sytuację sam na sam wykorzystał Wladimer Dwaliszwili. W 69. minucie meczu, wynik mógł podwyższyć Dominik Furman, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę.

Legia tym samym awansowała do III rundy kwalifikacyjnej LM, tam zmierzy się z dużo mocniejszym przeciwnikiem, norweskim Molde FK.

Legia Warszawa – The New Saints 1:0 (0:0) Bramka: Dwaliszwili 53’