Formalność dopełniona. Legia w trzeciej rundzie

Autor: Ewa Grodzka | 24.07.2013 22:39 | komentarzy: 12 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu rewanżowym II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów, Legia Warszawa podejmowała walijskie The New Saints. Pojedynek na Łazienkowskiej zakończył się skromną wygraną gospodarzy 1:0, co zapewniło warszawiakom awans do kolejnej rundy eliminacyjnej LM. Autorem gola na wagę zwycięstwa był Wladimer Dwaliszwili.

Zgodnie z oczekiwaniami, gospodarze od pierwszych minut dominowali na boisku. Po kwadransie gry, groźną sytuację stworzył najpierw Michał Żyro, następnie Marek Saganowski. W obu przypadkach zabrakło skutecznego wykończenia akcji. Po pół godzinie gry, dobrze natomiast dośrodkowywał z rzutu rożnego Dossa Junior , ale piłka poszybowała nad bramką. Chwilę później w polu karnym nieprzepisowo zachował się jeden z piłkarzy TNS, sędzia nie zagwizdał jednak ewidentnego rzutu karnego.

Na początku drugiej połowy bliscy otwarcia wyniku byli piłkarze The New Saints. Michael Wilde nie zdołał wykończyć jednak akcji, gdyż świetnie interweniował Dusan Kuciak.

W 53. minucie było już 1:0. Idealnie prostopadle podawał Radović, sytuację sam na sam wykorzystał Wladimer Dwaliszwili. W 69. minucie meczu, wynik mógł podwyższyć Dominik Furman, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę.

Legia tym samym awansowała do III rundy kwalifikacyjnej LM, tam zmierzy się z dużo mocniejszym przeciwnikiem, norweskim Molde FK.

Legia Warszawa – The New Saints 1:0 (0:0) Bramka: Dwaliszwili 53’

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.