Bayern ogrywa rezerwy Barcelony

Autor: Tomasz Delimat | 24.07.2013 22:59 | komentarzy: 32 | kategoria: Recenzja meczu |

Arcyciekawie zapowiadające się spotkanie Bayernu Monachium z Barceloną nieco zawiodło swoim poziomem. Końcowy wynik to 2:0 dla mistrzów Niemiec.

Bayern zagrał dziś swoim podstawowym składem, a od pierwszej minuty na boisku pojawił się między innymi Thiago Alcantara, sprowadzony ostatnio z Barcelony. Katalończycy, którzy rozgrywali dopiero swój pierwszy przedsezonowy sparing, musieli radzić sobie natomiast bez wszystkich graczy, którzy brali udział w Pucharze Konfederacji. Nie zagrali więc Neymar, Dani Alves, Xavi, Iniesta, Busquets, Fabregas, Pique czy Jordi Alba.

Choć więc od początku wybiegł Lionel Messi, sam nie był w stanie zbyt wiele zdziałać. Do ataków rzucił się natomiast Bayern. Groźnie uderzali Toni Kroos, David Alaba i Arjen Robben, a w 14. minucie do siatki trafił Philipp Lahm. Choć Barcelona miała przewagę w środku pola, nie potrafiła przełożyć tego na podbramkowe sytuacje.

Po przerwie gra „Dumy Katalonii" uległa kolejnej jakościowej obniżce – zasiadający dziś na ławce trenerskiej Jordi Roura dokonał jedenastu zmian, wprowadzając piłkarzy z zespołu rezerw. Choć ambicji tym graczom nie można było odmówić, widać było spore braki w umiejętnościach. Braków tych nie wykorzystywał Bayern. Niemcy nie forsowali tempa, tak jakby nie chcieli skarcić niedoświadczonych rywali, a na tempo meczu negatywnie wpływały też nieustannie przeprowadzane kolejne zmiany.

Ostatecznie w meczu, w którym najciekawsze były nowe komplety strojów obu zespołów, padł wynik 2:0 – tego drugiego gola zdobył w 87. minucie Mario Mandzukić. W najbliższą sobotę Bayern powalczy o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund, natomiast Barcelona zagra towarzysko z Valerengą Oslo.

Bayern Monachium – FC Barcelona 2:0 (1:0) Lahm 14', Mandzukić 87'

Bayern: Neuer (46' Starke)  Rafinha (73' Can), Boateng (68' Kirchhoff), Dante (59' van Buyten), Alaba – Thiago (73' Pizarro)  Robben (46' Shaqiri), Lahm (59' Luiz Gustavo), Kroos (68' Schweinsteiger), Ribéry (68' Contento)  Müller (46' Mandzukić)

Barcelona: Pinto (46' Oier)  Montoya (46' Kiko), Bartra (46' Sergi Gomez), Mascherano (46' Planas), Adriano (46' Patric)  Dos Santos (46' Quintilla), Song (46' Ilie), Sergi Roberto (46' Espinosa)  Alexis (46' Joan Roman), Messi (46' Dongou ), Tello (46' Nieto)

• Problemy kadrowe Bayernu

Arjen Robben i Thiago Alcantara nabawili się urazów we wczorajszym meczu z Anderlechtem w Brukseli. Drugiego z nich czeka długa przerwa.

RSC Anderlecht napsuł krwi faworyzowanemu zespołowi z Monachium. Ostatecznie Bayern jednak sięgnął po zwycięstwo i pozostał w walce o pierwsze miejsce w grupie.

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

W tej grupie poza „Fiołkami” każda z ekip ma szanse na awans do fazy pucharowej. Mistrzowie Belgii zmierzą się z „Gwiazdą Południa”, zaś najlepsza drużyna w Szkocji w delegacji stoczy bój z wicemistrzami Francji.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.