Wysoka wygrana United w Hongkongu

Autor: Ewa Grodzka | 29.07.2013 17:33 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

W kolejnym meczu sparingowym, Manchester United mierzył się z chińskim FC Kitchee. Tym razem podopieczni Davida Moyes’a nie dali szans rywalowi i odnieśli wysokie zwycięstwo 5:2. Na listę strzelców wpisał się Danny Welbeck, Chris Smalling, Fabio da Silva, Adnan Januzaj i Jesse Lingard.

Od pierwszym minut na boisku dominowali piłkarze United, kilka groźnych sytuacji w początkowej fazie meczu stworzył Wilfried Zaha. Wynik spotkania otworzył Danny Welbeck po kwadransie gry. Carrick posłał piłkę ze środka boiska do Ashleya Younga. Futbolówka po mocnym strzale Anglika, po rykoszecie odbiła się od słupka i spadła pod nogi Welbecka. Napastnik United bez większych problemów umieścił ją w siatce.

W 22. minucie było już 2:0. Tom Cleverley dośrodkował piłkę wysoko z prawego skrzydła, skutecznie wyskoczył do niej Chris Smalling. Oddał celny strzał głową, piłka zanim wpadła do siatki rywali odbiła się jeszcze od ręki bramkarza i poprzeczki. Cztery minuty później akcję zapoczątkował Zaha, posłał świetną piłkę między dwoma obrońcami do zbiegającego Fabio. Brazylijczyk bez namysłu uderzył piłkę w kierunku długiego słupka, nie dając szans bramkarzowi FC Kitchee.

Na drugą połowę Moyes zdecydował się na zmiany. Januzaj zmienił Welbecka, Lingard wszedł za Younga, natomiast Büttner zastąpił Evrę. Młodzież i tym razem nie zawiodła, już w 50. minucie bramkarza rywala strzałem głową pokonał Adnan Januzaj. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trzy minuty później. Gola zdobył Lam, który minął Carricka i oddał celny strzał z dystansu w samo okienko bramki Amosa.

Piłkarze United spuścili nieco z tonu, co poskutkowało stratą kolejnego gola. Autorem trafienia był Alex, który w 68. minucie w polu karnym przechytrzył Büttnera oraz Keane'a, po czym uderzył piłkę po ziemi w stronę długiego słupka bramki Amosa. Chwilę później Moyes dokonał kolejnych zmian. Rafael wszedł za Fabio, a Jones za Carricka.

W 80. minucie spotkania wynik podwyższył  jeszcze Jesse Lingard, który otrzymał podanie z głębi pola od Andersona. 21-latek nie bacząc na obrońców zdecydował się na strzał z miejsca i wpakował piłkę w okienko bramki FC Kitchee.

FC Kitchee – Manchester United 2:5 (0:3) Welbeck 16’, Smalling 22’, Fabio 26’, Januzaj 50, Lingard 80’ – Lam 53’, Alex 68’

Manchester United: Amos - Fabio (71' Rafael), Keane, Smalling, Evra (46' Büttner) - Young (46' Januzaj), Carrick (46' Jones), Anderson, Zaha (80' van Persie) - Cleverley - Welbeck (46' Lingard)