Dinamo Zagrzeb rzutem na taśmę ogrywa Sheriff

Autor: Tomasz Delimat | 30.07.2013 23:21 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Dinamo Zagrzeb sprawę dwumeczu z Sheriffem Tyraspol chciało rozstrzygnąć już w pierwszym spotkaniu. Udało się jednak uzyskać tylko skromne 1:0.

W 7. minucie do siatki trafił El Arbi Soudani. Algierczyk pomagał sobie jednak w tej sytuacji ręką i sędzia słusznie nie uznał jego gola. Niedługo później w sytuacji sam na sam pomylił się Duje Cop. Poza nielicznymi momentami dekoncentracji, piłkarze Sheriffa skutecznie się bronili i nie dopuszczali Dinama do zbyt wielu sytuacji podbramkowych.

Zaraz na początku drugiej połowy gospodarze strzelili kolejnego nieuznanego gola – na pozycji spalonej złapany został Junior Fernandes. Chilijczyk bardzo groźnie strzelał potem w 56. minucie, ale świetną interwencją popisał się Vjekoslav Tomić, chorwacki bramkarz przyjezdnych z Tyraspolu. W 70. minucie to zespół z Mołdawii był bliski objęcia prowadzenie, gdy głową uderzał Ricardinho, do niedawna gracz Lechii Gdańsk.

W 75. minucie znów, tym razem w sytuacji sam na sam, pomylił się Junior Fernandes. W końcu jednak Dinamo strzeliło zwycięskiego gola. Jego autorem był w 89. minucie Ante Rukavina, który pokonał Tomicia strzałem głową.

Wynik 1:0 w pierwszym meczu sprawia, że w rewanżu w Mołdawii powinniśmy mieć mnóstwo emocji.

Dinamo Zagrzeb – Sheriff Tyraspol 1:0 (0:0) Rukavina 89'