Galatasaray zwycięzcą Emirates Cup!

Autor: Ewa Grodzka | 04.08.2013 20:10 | komentarzy: 12 | kategoria: Recenzja meczu |

Galatasaray Stambuł pokonał Arsenal 2:1 i tym samym triumfował w 7. edycji towarzyskiego turnieju Emirates Cup. Wynik spotkania otworzył Theo Walcott, o zwycięstwie przesądziły natomiast dwa trafienia Didiera Drogby.

W pierwszej połowie piłkarze Arsenalu zdominowali rywala, jednak sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Wynik spotkania otworzył Theo Walcott w 39. minucie spotkania. Anglik wykonywał rzut rożny, ale zabrakło adresata jego podania. Futbolówka wróciła pod nogi Walcotta, ten szczęśliwie pokonał Muslerę.

W drugiej połowie bohaterem okazał się Didier Drogba. Najpierw Iworyjczyk wypracował rzut karny, który może wzbudzać wiele kontrowersji, arbiter wskazał jednak na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.
      Dziesięć minut później Drogba strzelił kolejną bramkę, tym samym wyprowadzając Galatasaray na prowadzenie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej wykorzystał podanie od Sneijera i mocnym strzałem pokonał polskiego bramkarza.

Arsenal - Galatasaray Stambuł 1:2 (1:0) Bramki: Walcott 39 - Didier Drogba 79’ k., 88’

Arsenal: Szczęsny, Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (Mique 68'), Arteta, Ramsey (Akpom 81), Oxlade-Chamberlain, Cazorla (Zelalem 61), Walcott (Podolski 81), Sanogo (Giroud 61).

Galatasaray: Muslera, Melo (Sarioglu 65), Altintop (Colak 46), Elmander (Drogba 46), Riera, Bulut (Sneijder 46), Chedjou, Kaya, Eboue, Baytar (Gulselam 33), Amrabat (Noukeu 87)