Fenerbahçe i Ludogorets w IV rundzie, Partizan i Red Bull poza Ligą Mistrzów

Autor: Damian Kącicki | 06.08.2013 22:00 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Fenerbahçe po remisie z Red Bull Salzburg 1:1 w pierwszym spotkaniu, dziś pewnie zwyciężyło 3:1. Partizan nie był w stanie odrobić jednobramkowej straty z pierwszego meczu, gdzie Ludogorets Razgrad zwyciężył 2:1. Bułgarzy przypieczętowali awans do kolejnej rundy, zdobywając gola na 1:0 z rzutu karnego w ostatnich minutach.

Fantastyczną pierwszą połowę oglądaliśmy w meczu Fenerbahçe - Salzburg. Już w 4. minucie Soriano wyprowadził austriacki zespół na prowadzenie, jednak radość gości nie trwało zbyt długo. Po 4 minutach Turcy stworzyli koronkową akcję, którą strzałem bez przyjęcia z woleja zakończył Meireles, zdobywając tym samym bramkę dla gospodarzy. ”Żółte Kanarki” wykorzystując atrybut swojego boiska poszły za ciosem. W 17.minucie bramkę na 2:1 zdobył Sow, a na 11 minut przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Webo. Trzeba przyznać, że wszystkie bramki były niesamowicie efektowne. Swoich sił próbowali również goście, lecz na niewiele się to zdało. W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze Salzburga. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy zdobyli bramkę, lecz strzelający Mane znajdował się na pozycji spalonej. Ostatnie minuty spotkania to trzy wyśmienite okazje graczy z Salzburga, które mogły dać im awans do następnej rundy. Jednak akcja 3 na 2, sytuacja sam na sam oraz minimalnie nieprecyzyjny strzał głową nie zakończyły się bramkami. Turcy wygrywają 3:1 i to oni przechodzą do kolejnego etapu rozgrywek.

Fenerbahçe SK – Red Bull Salzburg 3:1 Soriano 4', Meireles 8', Sow 17', Webo 34'

Pierwsza połowa meczu w Belgradzie nie przyniosła nam goli, a spotkanie było niezwykle wyrównane. Najlepszą okazję mieli gospodarze, ale sytuację sam na sam zmarnował Mitrović. W drugiej części spotkania mogliśmy zaobserwować zdecydowanie ostrzejszą grę. Piłkarze w ferworze walki o IV rundę kwalifikacji Ligi Mistrzów często uciekali się do fauli. Partizan potrzebował jednego gola by przechylić szalę zwycięstwa, dlatego w drugiej odsłonie meczu to Serbowie nacierali na bramkę Bułgarów. Dogodną sytuację w 73. minucie spotkania zmarnował ponownie Mitrović. Chwilę później ten sam zawodnik ponownie z bliskiej odległości, tym razem po strzale głową, nie skierował futbolówki w światło bramki. W 88. minucie po faulu, sędzia odgwizduje rzut karny dla piłkarzy z Razgradu. Jedenastkę na gola zamienia Zlatinski i w ten oto sposób Bułgarzy awansują do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Partizan Belgrad – PFC Ludogorets Razgrad 0:1 Zlatinski 88'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Red Bull Salzburg, Partizan Belgrad, Turcja, Fenerbahce Stambuł, Serbia, Austria, Partizan - Ludogorec 2013-08-06, Fenerbahçe - Salzburg 2013-08-06