Grad goli i remis w Gelsenkirchen

Autor: Martyna Dębińska | 11.08.2013 19:22 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Pasjonujące starcie mogli obejrzeć dziś widzowie, którzy zgromadzili się na Veltins-Arena. Już na inauguracje rozgrywek pretendujący do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce „Die Knappen” musieli zmierzyć się ze spisującymi się ostatnio gorzej HSV. Tym razem to jednak goście byli górą.

Dla podopiecznych Jensa Kellera spotkanie nie mogło zacząć się lepiej. Już w 2. minucie wynik otworzył wracający po kontuzji Klaas-Jan Huntelaar. René Adler przy strzale Holendra był bez szans. Radość nie trwała jednak długo, dziesięć minut po pierwszej bramce, Joël Matip dotknął piłki ręką w polu karnym, przez co arbiter wskazał na „jedenastkę”. Tą z kolei na gola dającego remis zamienił Rafael van der Vaart.

Na tym problemy gospodarzy się nie skończyły. W 23. minucie swój występ zakończył Julian Draxler. Kontuzjowanego Niemca zastąpił Leon Goretzka. Jakby tego było mało minutę później Maximilian Beister ustrzelił poprzeczkę, lecz piłka odbiła się jeszcze od Timo Hildebranda i wylądowała w siatce.

W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry „Die Knappen” zdołali wyrównać. Bohaterem Schalke drugi raz został Klaas-Jan Huntelaar, który wykorzystał błąd obrony rywali, ponieważ był zupełnie niepilnowany i dośrodkowaną piłkę wpakował do bramki głową.

Po wznowieniu meczu znów na prowadzenie wyszli goście. Tym razem instynktem strzeleckim wykazał się Lasse Sobiech. Schalke ponownie znalazło się w tarapatach i długo nie mogło z nich wyjść.

Jednakże zawodnicy nie poddawali się i tak nadeszła 72. minuta, w której Ádám Szalai wykorzystał błąd bramkarze drużyny przeciwnej z zimną krwią. Tym samym ustalił wynik spotkania na 3:3.

FC Schalke 04 – HSV Hamburg 3:3 (2:2). Bramki: Huntelaar 2', 45+2', Szalai 72' – van der Vaart 12' (k), Beister 24', Sobiech 49'.