Wyjazdowe zwycięstwo Atlético, skuteczny Diego Costa

Autor: Tomasz Delimat | 19.08.2013 10:29 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Atlético Madryt rozpoczęło sezon od zwycięstwa. Wyjazdowy mecz z Sevillą długo był wyrównany, lecz w końcówce piłkarze ze stolicy Hiszpanii strzelili dwa gole i zapewnili sobie zwycięstwo 3:1.

Sevilla latem została bardzo mocno odmieniona. Z zespołu odeszły dwie największe gwiazdy, Álvaro Negredo i Jesús Navas, lecz w ich miejsce sprowadzono kilku interesujących graczy. Ci kawałek dobrego futbolu pokazali już wczoraj. Gospodarze w przekroju całego spotkania nie byli zespołem znacznie gorszym od Atlético, lecz ostatecznie punktów nie zdobyli.

Sevilla szansę na objęcie prowadzenia miała w 23. minucie. Carlos Bacca, król strzelców ligi belgijskiej z ubiegłego sezonu, trafił jednak wówczas w poprzeczkę. Ta sytuacja zemściła się w 35. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę skierował do siatki Diego Costa. Już dwie minuty później kibice obserwowali jednak fantastycznego gola wyrównującego, jakiego potężną bombą z dystansu zdobył Diego Perotti.

Rezultat 1:1 utrzymał się do przerwy, a przebieg drugiej połowy wskazywał na to, że zespoły podzielą się punktami. W końcówce większym doświadczeniem wykazało się jednak Atlético, które bezlitośnie wykorzystało błędy gospodarzy. W 79. minucie swój instynkt snajperski znów pokazał Diego Costa, wpadając w pole karne i płaskim strzałem pokonując Beto. Wynik w doliczonym czasie ustalił Cristian „Cebolla" Rodríguez.

Sevilla FC – Atlético Madryt 1:3 (1:1) Perotti 37' – Diego Costa 35' i 79', Cristian 90+3'