Milan minimalnie bliżej awansu. Bramkowy remis w Eindhoven

Autor: Bartłomiej Gajos | 20.08.2013 22:45 | komentarzy: 17 | kategoria: Recenzja meczu |

„Rossoneri” wracają do Mediolanu z małą zaliczką, lecz z pewnością nie jest to wynik, który uspokoił sympatyków klubu Silvio Berlusconiego. Po zaciętym spotkaniu AC Milan zremisował z PSV Eindhoven 1:1.

Gospodarze bardzo szybko mogli sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom. Już w 1. minucie na strzał z szesnastu metrów zdecydował się Tim Matavz. Piłka przed bramką odbiła się jeszcze od Adama Mahera, co całkowicie zmyliło Christiana Abbiatiego, lecz na szczęście golkipera gości futbolówka przeszła minimalnie obok słupka.

Milan mógł odpowiedzieć po zaledwie pięciu minutach. Jeden z obrońców PSV popełnił fatalny błąd i sprezentował piłkę El Shaarawy’emu, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak w decydującym momencie zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

„Faraon” w pełni zrehabilitował się dziewięć minut później. Po raz kolejny nie popisał się piłkarz Eindhoven, Memphis Depay, umożliwiając dośrodkowanie Ignazio Abate, które bez większych problemów wykorzystał napastnik reprezentacji Włoch.

Sześćdziesiąt sekund po tej akcji swojego gola mógł zdobyć Mario Balotelli. Były zawodnik Manchester City trafił jednak w poprzeczkę.

W pierwszej połowie najbliżej wyrównania był Adam Maher, który w wyniku kiksu Abate w 37. minucie uciekł Cristianowi Zapacie i znalazł się sam naprzeciw Abbiatiego. Jego strzał, podobnie jak w wypadku Balotellego, wylądował jednak na poprzeczce.

Niewiele brakowało, by tuż po przerwie Milan podwyższył prowadzenie na 2:0. Tym, który mógł to zrobić był El Shaarawy, który po raz kolejny znalazł się sam na sam z Jeroenem Zoet’em. Minimalnie się jednak pomylił.

Pomylił się również w 60. minucie Abbiati, źle oceniając strzał Jeffrey’a Brumy. Golkiper „Rossonerich” odbił piłkę przed siebie, do której dopadł Matavz i uderzeniem głową wyrównał stan gry.

To trafienie uskrzydliło graczy PSV, którzy od tego momentu zdecydowanie częściej gościli na połowie Milanu, jednak niewiele z tego wyniknęło.

Tuż przed końcem meczu swoją szansę na zmianę rezultatu mieli jeszcze podopieczni Massimiliano Allegriego. W 87. minucie na szesnastym metrze piłkę między sobą wymienili M’baye Niang i Andrea Poli. Ten drugi zakończył tę akcję strzałem i Zoet musiał się nieźle napocić przy jego uderzeniu.

PSV Eindhoven – AC Milan 1:1 (0:1). Bramki: Matavz 60’ – El Shaarawy 15’.

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.