Pewna wygrana Napoli, dwa gole Hamšíka

Autor: Martyna Dębińska | 25.08.2013 22:45 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

W fantastyczny sposób swoich kibiców przywitali piłkarze „Azzurri”. W pierwszej kolejce Serie A ich przeciwnikiem była Bologna, którą pokonali 3:0. Świetny występ zaliczył Marek Hamšík.

Wymarzony początek w debiucie mógł zapisać Gonzalo Higuaín, który w 7. minucie uderzał na bramkę przeciwników, niestety, zabrakło szczęścia, bowiem Argentyńczyk ustrzelił tylko słupek.

Kibice zgromadzeni na stadionie San Paolo na bramkę swoich ulubieńców musieli czekać do 32. minuty. Goran Pandev świetnie zagrał do Marka Hamšík, ten zagrał wzdłuż bramki i niepilnowanemu José Callejónowi pozostało tylko dostawić nogę. W ten sposób gospodarze otworzyli wynik spotkania.

Chwilę później Hamšík, kapitan Napoli znów mógł zapisać przy swoim nazwisku asystę. Dograł piłkę do Gonzalo Higuaín, a ten ze spokojem wpakował ją do siatki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i gol nie został uznany.

Jeszcze w pierwszej połowie udało się podwyższyć prowadzenie. Juan Camilo Zúñiga podał do Marka Hamšíka, a ten minął bramkarza rywali i z ostrego konta zdołał strzelić na bramkę i wpisać się na listę strzelców.

Zaraz po wznowieniu gry szansę na drugiego gola miał José Callejón. Znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Gianlucą Curcim, jednak nie udało mu się skierować piłki do siatki. W 63. minucie podania nie dosięgnął Higuaín, ta trafiła do Pandeva, który odegrał do Hamšíka, a Słowak zakończył akcję bramką.

SSC Napoli – Bologna FC 3:0 (2:0). Bramki: Callejón 32', Hamšík 45+2', 63'.

• Bale w Bayernie Monachium?

Cały czas nieznana jest przyszłość walijskiego skrzydłowego. Według ostatnich doniesień, jego usługami poważnie zainteresowani są „Bawarczycy”.

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

Włodarze "Starej Damy" zdecydowali się na wykupienie Brazylijczyka z Bayernu Monachium.

Wszystko wskazuje na to, że 26-latek nie będzie podstawowym bramkarzem reprezentacji Niemiec na mundialu w Rosji, mimo iż ma ze sobą fenomenalny sezon w barwach Barcelony.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.