Pewna wygrana Napoli, dwa gole Hamšíka

Autor: Martyna Dębińska | 25.08.2013 22:45 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

W fantastyczny sposób swoich kibiców przywitali piłkarze „Azzurri”. W pierwszej kolejce Serie A ich przeciwnikiem była Bologna, którą pokonali 3:0. Świetny występ zaliczył Marek Hamšík.

Wymarzony początek w debiucie mógł zapisać Gonzalo Higuaín, który w 7. minucie uderzał na bramkę przeciwników, niestety, zabrakło szczęścia, bowiem Argentyńczyk ustrzelił tylko słupek.

Kibice zgromadzeni na stadionie San Paolo na bramkę swoich ulubieńców musieli czekać do 32. minuty. Goran Pandev świetnie zagrał do Marka Hamšík, ten zagrał wzdłuż bramki i niepilnowanemu José Callejónowi pozostało tylko dostawić nogę. W ten sposób gospodarze otworzyli wynik spotkania.

Chwilę później Hamšík, kapitan Napoli znów mógł zapisać przy swoim nazwisku asystę. Dograł piłkę do Gonzalo Higuaín, a ten ze spokojem wpakował ją do siatki. Sędzia odgwizdał jednak spalonego i gol nie został uznany.

Jeszcze w pierwszej połowie udało się podwyższyć prowadzenie. Juan Camilo Zúñiga podał do Marka Hamšíka, a ten minął bramkarza rywali i z ostrego konta zdołał strzelić na bramkę i wpisać się na listę strzelców.

Zaraz po wznowieniu gry szansę na drugiego gola miał José Callejón. Znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Gianlucą Curcim, jednak nie udało mu się skierować piłki do siatki. W 63. minucie podania nie dosięgnął Higuaín, ta trafiła do Pandeva, który odegrał do Hamšíka, a Słowak zakończył akcję bramką.

SSC Napoli – Bologna FC 3:0 (2:0). Bramki: Callejón 32', Hamšík 45+2', 63'.

• Zapowiedź grupy B: Anderlecht vs. Bayern, PSG vs. Celtic

W tej grupie poza „Fiołkami” każda z ekip ma szanse na awans do fazy pucharowej. Mistrzowie Belgii zmierzą się z „Gwiazdą Południa”, zaś najlepsza drużyna w Szkocji w delegacji stoczy bój z wicemistrzami Francji.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Reprezentant Polski, Robert Lewandowski jest jednym z dwóch napastników Bayernu Monachium. Snajper uważa, że trener, Jupp Heynckes powinien pomyśleć o wzmocnieniu kadry i ściągnąć kolejnego bramkostrzelnego środkowego napastnika.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.