Napoli wywozi z Werony trzy punkty

Autor: Martyna Dębińska | 31.08.2013 19:59 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

Oba zespoły walczyły ze sobą jak równy z równym. Do przerwy to Chievo mogło strzelić więcej bramek, ale skończyło się na remisie 2:2. W drugiej połowie „Azzurri” dołożyli dwa trafienia i odnieśli ważną wygraną.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie przyjezdni, José Callejón podał do swojego kolegi jeszcze z czasów gry dla Realu Madryt, Gonzalo Higuaína, a ten zdołał uderzyć z ostrego konta w światło bramki, lecz dobrą interwencję zanotował Christian Puggioni.

Kolejna akcja, to już bramka dla Napoli. Znajdujący się obecnie w wybornej formie, Marek Hamšík huknął z dystansu i nie dał szans bramkarzowi rywali. Była to dopiero 13. minuta.

Gospodarzom udało się świetnie odpowiedzieć. Zaledwie dziesięć minut po stracie bramki, Përparim Hetemaj zagrał w pole karne, a tam odnalazł się Alberto Paloschi, który wpisał się na listę strzelców i dał remis swojej drużynie.

Na tym jednak nie skończyły się strzeleckie umiejętności zawodników obu ekip. W 28. minucie było już 2:1 dla gości. Gonzalo Higuaín podał wzdłuż bramki do José Callejóna, który był zupełnie niepilnowany i Hiszpanowi pozostało tylko dostawić nogę.

Chievo miało szansę na wyrównanie, ale na przeszkodzie stanął sprowadzony na zasadzie wypożyczenia z Liverpooli, Pepe Reina. Najpierw wybronił strzał Ivana Radovanovicia, a następnie wykazał się przy uderzeniu Alberto Paloschiego.

Hiszpański bramkarz nie miał już jednak nic do powiedzenia w 40. minucie, kiedy po małym zamieszaniu w polu karnym Napoli piłka ostatecznie trafiła do Alberto Paloschiego, a ten skierował ją między nogami Reiny do bramki.

Na kolejne trafienia przyszło czekać do 65. minuty. Znów w roli głównej wystąpił kapitan przyjezdnych, Marek Hamšík, który wykorzystał błąd rywali. Jeden z obrońców interweniując zagrał do własnego bramkarza, a ten wybił piłkę niezbyt udanie, ponieważ trafiła ona do Słowaka, który wpakował ją do siatki z zimną krwią.

Minęło pięć minut, a „Azzurri” cieszyli się z podwyższenia prowadzenia. Tym razem do bramki strzeżonej przez Christiana Puggioniego trafił Gonazalo Higuaín. Co prawda po jego strzale piłka odbiła się od golkipera gospodarzy i musiał pójść za akcją, aby futbolówka znalazła się ostatecznie w bramce, ale tym samym Argentyńczyk zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A.

Chievo Werona – SSC Napoli 2:4 (2:2). Bramki: Paloschi 24', 40' – Hamšík 13', 65', Callejon 28', Higuaín 70'.

• Napoli ma nowego obrońcę

Napoli sprowadziło z Lille prawego obrońcę Kevina Malcuita.

Dzisiaj poznaliśmy powód, dla którego Gonzalo Higuaín wybrał Milan kosztem Chelsea. Otrzymaliśmy również potwierdzenie domknięcia transferu Arturo Vidala do Barcelony.

Ten dzień przyniósł nam finał spekulacji odnośnie potrójnego transferu na linii Milan-Juventus. Dodatkowo FC Barcelona ruszyła po pomocnika Bayernu Monachium, a według hiszpańskich mediów domknęła już jego transfer.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem w centrum uwagi były poczynania na rynku wielkiej, włoskiej „trójcy” – Milanu, Interu i Juventusu.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem swoje szeregi wzmocniło SS Lazio. Bardzo ciekawy ruch poczynił też Lokomotiw Moskwa.