Waldemar Sobota oficjalnie zmienił klub

Autor: Ewa Grodzka | 01.09.2013 11:02 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Wszystko stało się jasne, Waldemar Sobota został zawodnikiem trzeciego zespołu ligi belgijskiej, Club Brugge. Polak związał się z nowym pracodawcą na najbliższe cztery lata.

W ostatnim czasie najwięcej mówiło się o transferze Soboty do Schalke 04 Gelsenkirchen, ale Niemcy ostatecznie sprowadzili Kevina-Prince’a Boatenga, co ucięło spekulacje o przenosinach piłkarza Śląska Wrocław. Prócz Schalke, zatrudnieniem Soboty było zainteresowane też Chievo Werona.

Sobota stał się łakomym kąskiem transferowym po znakomitych występach w Lidze Europy właśnie przeciwko Club Brugge. W 3. rundzie Ligi Europy Śląsk najpierw wygrał u siebie 1:0, by w rewanżu, po dwóch bramkach Soboty, zremisować 3:3 i wyrzucić Belgów z europejskich pucharów. 26-latek był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tego dwumeczu. Działacze z Brugii po raz pierwszy skontaktowali się jednak z piłkarzem już w czerwcu, na długo przed dwumeczem obu klubów w eliminacjach LE.

Belgowie kupili reprezentanta Polski za milion euro. Taka kwota odstępnego widniała w kontrakcie zawodnika ze Śląskiem Wrocław. 26-letni skrzydłowy grał we wrocławskim klubie przez trzy lata.

Czytaj więcej o: Belgia, Transfery, Polska, Schalke 04, Śląsk Wrocław, Waldemar Sobota, Club Brugge

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (9)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze