Manchester słabszy od Liverpoolu w wielkich derbach Anglii

Autor: Ewa Grodzka | 01.09.2013 16:25 | komentarzy: 18 | kategoria: Recenzja meczu |

Zgodnie z oczekiwaniami, emocji w pojedynku Liverpoolu z Manchesterem United nie zabrakło. W ostatecznym rozrachunku górą okazali się podopieczni Brendana Rodgersa , którzy po zaciętym spotkaniu ograli „Czerwone Diabły” 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Daniel Sturridge.

Bardzo szybkie tempo narzucili piłkarze obu drużyn od pierwszych minut pojedynku. Spotkanie znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie za sprawą niezawodnego Daniela Sturridge’a.  Dośrodkowywał Gerrard, po drodze piłkę głową potraktował Agger , ostatecznie odwrócony tyłem do bramki Sturridge mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Piłkarze United starali się odpowiedzieć, ale w akcjach ofensywnych gości zdecydowanie brakowało dokładności. Całkiem dobrą okazję miał Robin van Persie, który otrzymał podanie Evry. Holender strzałem z przewrotki przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

Wynik podwyższyć mógł natomiast Steven Gerrard po pół godzinie gry. Anglik wyśmienicie wykonywał rzut wolny, świetną interwencją popisał się jednak David de Gea. Ostatni kwadrans gry zafundował nam bardzo ostrą grę, skutkiem czego były trzy żółte kartki pokazane dla podopiecznych Davida Moyesa.

Od początku drugiej połowy piłkarze Manchesteru próbowali odrabiać straty. Szansy swej nie wykorzystał najpierw Robin van Persie, następnie Ashley Young, próbował też Antonio Valencia. Szaleńcze ataki „Czerwonych Diabłów” nie przełożyły się jednak chociażby na gola wyrównującego. Najgroźniejszy strzał oddał dopiero w 77. minucie spotkania Nani, na posterunku był jednak Mignolet. Stuprocentowej okazji nie zdołał wykończyć też van Persie w ostatnich minutach spotkania.

„Czerwonym Diabłom” zdecydowanie zabrakło pomysłu na grę, lepiej dysponowany tego dnia Liverpool odniósł zasłużone zwycięstwo. Po trzech kolejkach na czele tabeli wskoczyli właśnie „The Reds” z dorobkiem dziewięciu punktów. Manchester United natomiast ma jak na razie na swoim koncie cztery „oczka”.

Liverpool – Manchester United 1:0 (1:0) Bramki: Sturridge 4’