Borussia znów zwycięska, dublet Mchitarjana

Autor: Tomasz Delimat | 01.09.2013 20:03 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dortmund została dziś samodzielnym liderem Bundesligi. Wicemistrzowie Niemiec pokonali Eintracht Frankfurt 2:1.

Spotkanie od początku toczyło się w szybkim tempie. To gospodarze stworzyli sobie sytuację jako pierwsi, jednak w 4. minucie Takashi Inui strzelił z kilku metrów wprost w Romana Weidenfellera. Kilkadziesiąt sekund później pod drugą bramką stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Jakub Błaszczykowski. W 10. minucie Polak zrehabilitował się jednak asystą – jego świetne prostopadłe podanie zamienił na gola Henrik Mchitarjan.

W 15. minucie mogło być już „pozamiatane", ale Robert Lewandowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. To zemściło się w minucie 36., gdy gospodarze doprowadzili do wyrównania. Stefan Aigner trafił co prawda w słupek, ale z dobitką pospieszył Vaclav Kadlec, który spokojnie umieścił piłkę w bramce.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, szybko przyniosła gola Borussii. Jego autorem znów był Mchitarjan, który tym razem umieścił piłkę w siatce po indywidualnej akcji. Eintracht najlepszą szansę na ponowne wyrównanie miał w 62. minucie, gdy w słupek trafił Anderson Bamba. Później goście z Dortmundu grali już w obronie bardzo konsekwentnie.

Borussia wykorzystała więc potknięcia Bayernu Monachium (remis z Freiburgiem), Bayeru Leverkusen (porażka z Schalke) i FSV Mainz (porażka z Hannoverem). Klub z Signal Iduna Park jako jedyny ma na swoim koncie komplet punktów i po czterech kolejkach jest samodzielnym liderem tabeli Bundesligi.

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 1:2 (1:1) Kadlec 36' – Mchitarjan 10' i 56'

• Kane: Chcieliśmy udowodnić krytykom, że się mylą

Po wygranym meczu z Borussią Dortmund Harry Kane stwierdził, że jego drużyna udowodniła, że mylili się ci, którzy wątpili w awans Tottenhamu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

W 5. kolejce fazy grupowej czeka nas szlagierowe starcie BVB z „Kogutami”. Obie ekipy w tabeli dzieli aż osiem punktów. W innym pojedynku tej grupy, „Los Blancos” na Cyprze zmierzą się z mistrzem kraju, APOEL-em.

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.