Marsylia tylko remisuje

Autor: Martyna Dębińska | 21.09.2013 19:00 | komentarzy: 5 | kategoria: Recenzja meczu |

Dzielnie walczący o tytuł mistrza „Les Phocéens” z Bastii wywieźli zaledwie bezbramkowy remis. Świetny występ zaliczył natomiast Steve Mandanda, który kilkakrotnie uratował swój zespół przed stratą gola.

Gospodarze do spotkania przystąpili bez kompleksów i to oni, jako pierwsi stworzyli sobie groźną sytuację i niewiele brakowało, aby po dośrodkowaniu Milosia Krasicia piłka wpadła do bramki. Niestety, futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę.

Swoją okazję miał również Sébastien Squillaci. Francuz zdecydował się na uderzenie głową w stronę bramki i mogło być już 1:0 dla „Les Bleus”, gdyby nie świetna interwencja Steve'a Mandandy. Kolejna sytuacja to już 15. minuta i nadal oblężenie bramki Marsylii. Tym razem szczęścia próbował Ilan, Brazylijczyk uderzał z dystansu, ale minimalnie przestrzelił.

Chwilę później do głosu doszli wreszcie przyjezdni. Jérémy Morel mógł być zawodnikiem, który otworzyłby wynik spotkania. Niestety, piłkarz, który gra na pozycji obrońcy nie umiał w dogodnej sytuacji pokonać bramkarza rywali.

W 20. minucie ponownie zaatakowali gospodarze. Wahbi Khazri nie zdołał jednak strzelić bramki, bowiem na drodze stanął mu świetnie spisujący się Steve Mandanda, który znów udowodnił swoją klasę i uratował swój zespół.

Jeszcze zanim piłkarze obu drużyn zeszli do szatni na przerwę, dwoma dobrymi interwencjami zdążył się popisać bramkarz Marsylii. Mimo, iż sytuacji do strzelenia goli nie brakowało, to po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 0:0.

Po wznowieniu gry nie oglądaliśmy już tylu akcji. Najlepsza należała do Lucasa Mendesa, ale po jego strzale głową piłka wpadła wprost w ręce Mickaëla Landreau. Do końca utrzymał się bezbramkowy remis i drużyny musiały podzielić się punktami.

SC Bastia – Olympique Marsylia 0:0.