Real wygrywa, Isco znowu strzela

Autor: Martyna Dębińska | 22.09.2013 20:59 | komentarzy: 19 | kategoria: Recenzja meczu |

Emocjonujące spotkanie mogli dziś oglądać kibice zgromadzeni na Santiago Bernabéu. Mimo, iż jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Getafe, to gospodarze dopięli swego i ostatecznie zwyciężyli.

Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla podopiecznych Carlo Ancelottiego. Już w 5. minucie na listę strzelców wpisał się Ángel Lafita. Przy jego strzale piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Realu i to zmyliło będącego wciąż w wyśmienitej formie Diego Lópeza.

Sympatycy „Królewskich” nie musieli długo czekać na odrobienie strat. Przy wykonywaniu rzutu wolnego, dośrodkowaną piłkę w pole karne zdążył jeszcze zagarnąć Cristiano Ronaldo, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Pepe.

W 32. minucie, znów przy wykonywaniu rzutu wolnego gospodarzom dopisało szczęście, bowiem uderzoną piłkę odbił ręką Míchel, który stał w murze i arbiter zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Do piłki podszedł rzecz jasna Cristiano Ronaldo, który pewnie zamienił „jedenastkę” na gola.

W drugiej połowie przeważającą stroną nadal byli „Blancos”. Kolejna bramka również padła po dobrze wykonanym rzucie wolnym, tym razem Cristiano Ronaldo szybko odegrał piłkę do Isco, ten wpadł w pole karne i świetnie przymierzył, a tym samym zapisał przy swoim nazwisku czwarte trafienie w Primera División.

Dwie dogodne sytuacje miał w tym spotkaniu Karim Benzema, który po fali krytyki zagrał fenomenalne zawody w Stambule, przeciwko Galatasaray. Niestety, tym razem brakowało precyzji i Francuz nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Jeszcze w doliczonym czasie gry zawodnicy Realu przeprowadzili kolejną skuteczną akcję. Tym razem w pole karne dogrywał Sami Khedira, a Cristiano Ronaldo skierował piłkę do siatki piętką.

Real Madryt – Getafe CF 4:1 (2:1). Bramki: Pepe 19', C. Ronaldo 33' (k.), 90+3', Isco 59' – Lafita 5'.