Napoli tylko remisuje z beniaminkiem

Autor: Martyna Dębińska | 25.09.2013 22:59 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

Po świetnych spotkaniach przeciwko Borussii Dortmund i AC Milan, podopieczni Rafy Beniteza nie spisali się najlepiej z beniaminkiem Serie A, który znajduje się obecnie na ostatniej pozycji w tabeli. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie.

Kibice, którzy zasiadali ostatnio na Stadio San Paolo byli ostatnio rozpieszczani przez swoich piłkarzy. Na słowa uznania zasługiwał nie tylko kapitan, Marek Hamšík, ale również dwóch zawodników, którzy w letnim okienku transferowym zostali sprowadzeni z Realu Madryt. Mowa oczywiście o Gonzalo Higuaínie oraz José Callejónie.

Tym razem obyło się jednak bez fajerwerków. Napoli jedynie zremisowało z obecnie najgorszą drużyną Serie A, która w poprzedniej kolejce musiała zaznać gorycz porażki na własnym obiekcie z Interem Mediolan i to aż 0:7.

Pierwsza groźna akcja i pierwsza bramka, zapowiadało się więc świetnie. Wycofaną z pola karnego piłkę uderzył Blerim Džemaili i nie dał szans bramkarzowi rywali. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bowiem w 20. minucie był już remis za sprawą Simone Zazy, który strzałem z ostrego konta pokonał Pepe Reinę.

W 36. minucie gospodarze mogli wyjść ponownie na prowadzenie. Piłkę do siatki wpakował Gonzalo Higuaín, lecz bramka nie została uznana. Wszystko przez dobrze znane przez kibiców Realu Madryt nawyki Argentyńczyka, a więc pozycję spaloną.

Do końca spotkania obie ekipy stworzyły sobie jeszcze dogodne sytuacje, ale żadna nie umiała ich wykorzystać. Skończyło się źle dla gospodarzy, a bardzo dobrze dla gości.

SSC Napoli – US Sassuolo Calcio 1:1 (1:1). Bramki: Džemaili 15' – Zaza 20'.

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

• Kolejny gracz na celowniku „Rojiblancos”

Diego Pablo Simeone rozgląda się za nowym napastnikiem, który odnalazłby się także na skrzydle.

W jednym ze spotkań 12. kolejki Serie A „Błękitni” zremisowali z „Ceo”.