„Marzę, aby za rok wrócić do Barcelony”

Autor: Michał Nowacki | 04.10.2013 15:16 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Golkiper SSC Napoli dosyć sensacyjnie wyjawił, że chciałby kiedyś wrócić na Camp Nou. José Reina jest wychowankiem Barcelony, sezon 1999/2000 spędził w zespole B, zaś później przez dwa lata był bramkarzem w pierwszym składzie.

Na razie 31-latek jest związany kontraktem z Liverpoolem do lata 2016 roku, zaś kampanię 2013/2014 rozgrywa we włoskim SSC Napoli. Bramkarza niegdyś do „The Reds” ściągnął Rafael Benítez, który obecnie jest trenem neapolitańczów i to on nalegał na pozyskanie Reiny.

Hiszpan marzy, aby w przyszłym roku wrócić do katalońskiego klubu, z którego w 2002 roku odszedł do Villarrealu. W zespole „Blaugrany” w ciągu dwóch sezonów nie potrafił przebić się do wyjściowego składu, ale widać, że teraz chce wrócić „na stare śmieci”. Ponadto Víctor Valdés obecnie rozgrywa swój ostatni sezon na Camp Nou i latem poszuka sobie nowego pracodawcy, więc za rok będzie pewnie jednym z kandydatów do gry w bramce mistrza Hiszpanii.

– To byłaby dla mnie znakomita rzecz, gdybym wrócił do Barcelony. Jestem bardzo szczęśliwy, że moje imię jest wspomniane właśnie obok tego klubu. Jeszcze żadna umowa nie została podpisana i zakładam, że oni rozmawiają z kilkoma bramkarzami. Wszystkiego dowiemy się za rok – stwierdził Reina w Radio Catalunya.

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.

Skrzydłowy Sevilli Nolito wypowiedział się na temat dzisiejszej rywalizacji z Liverpoolem.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

W grupie E wciąż wszystko jest możliwe. Wiele wyjaśni się po piątej kolejce grupowej, jednak wszystko wskazuje na to, że w czołowej dwójce znajdą się Liverpool i Sevilla. Na ostatnim miejscu najprawdopodobniej pozostanie Maribor.