United zwycięskie dzięki bramkom 18-latka

Autor: Michał Nowacki | 06.10.2013 01:24 | komentarzy: 16 | kategoria: Recenzja meczu |

W wyjazdowym meczu Manchester United wygrał z Sunderlandem 2:1. Na mecz z ostatnim zespołem w tabeli David Moyes zaryzykował i wystawił Adnana Januzaja, zaś piłkarz odpłacił się zaufaniem i zdobył dwa gole.

Już w 5. minucie Sunderland pokonał Davida De Geę, w pole karne zagrywał jeden z piłkarzy gospodarzy, ale piłkę nieudolnie wybił Phil Jones. Futbolówka trafiła do Nemanji Vidicia, który także skiksował, tak że dopadł do niej Craig Gardner, który strzelił na bramkę United i pokonał Hiszpana stojącego w bramce.

„Czerwone Diabły” rzuciły się natychmiast od odrabiania strat, jako pierwszy próbował Nani. Reprezentant Portugalii w środku pola ograł rywala i oddał strzał zza pola karnego, ale minimalnie się pomylił. Drugi próbował Adnan Januzaj, ale także nie był to precyzyjny strzał.

W 20. minucie ponownie próbował Nani, który dostał futbolówkę od Evry, skrzydłowy uderzył bez przyjęcia, ale nie pokonał Westwooda. Niebawem ponownie próbował Januzaj, który uderzył wprost w bramkarza. W 33. minucie United powinno się przekonać co to znaczy, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, Adam Johnson zagrał w pole karne, zaś głową uderzał Emanuele Giaccherini. Jednak David De Gea kapitalnie obronił strzał Włocha, siedem minut później „Czerwone Diabły” znowu miały okazję doprowadzić do remisu. Ponownie Nani strzelał i ponownie obronił Westwood.

Minutę przed końcem pierwszej połowy Adam Johnson ośmieszył obronę gości pokonując w pojedynkę aż pięciu zawodników. Na końcu zagrał piłkę do osamotnionego Giaccherinieo, ale Włoch uderzył wysoko nad bramką.

Na drugą połowę United wyszło mocno zmotywowane, aby wygrać ten mecz. Już w 10. minucie drugiej połowy Adnan Januzaj dał wyrównanie. Najpierw sam ją rozegrał w środku pola, następnie podał na skrzydło do Evry. Francuz z lewej flanki zagrał po ziemi w pole karne do Januzaja. Reprezentant Belgii tym razem się nie pomylił i mocnym strzałem zmusił Westwooda do kapitulacji.

Zasłużona bramka dla United dała gościom „wiatr w żagle”, już trzy minuty później United mogło prowadzić. Evra ponownie podawał, tym razem do Robina van Persiego, ale napastnik uderzył wprost w bramkarza. W 61. minucie znowu dał o sobie znać Adnan Januzaj, tym razem dośrodkowywał z prawej strony Nani. Defensor gospodarzy wybił piłkę, ale tak niefortunnie, że wprost pod nogi Belga, który uderzył z woleja. Tym samym 18-latek zdobył swój dublet i pozwolił „Czerwonym Diabłom” móc realnie myśleć o trzech punktach.

W 76. minucie Wayne Rooney w polu karnym zdołał obrócić się z futbolówką, ale piłka po jego strzale poleciała wysoko nad poprzeczką. Cztery minuty później akcję konstruował już Rafael da Silva, uderzył nawet lewą nogą, ale ponownie na posterunku był Westwood. W 89. minucie United mogło przypieczętować wygraną, Antonio Valencia biegł prawą stroną, ograł dwójkę zawodników i zagrał do van Persiego. W sytuacji „sam na sam” Holender ośmieszył się i zagrał obok bramki.

Sunderland – Manchester United 1:2 (1:0) Januzaj 55’ i 61’.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Trenerzy, Antonio Valencia, Nani, Wayne Rooney, Robin van Persie, Patrice Evra, Sunderland, David Moyes, Adnan Januzaj

• Zapowiedź: Chelsea vs. Barcelona

Kibiców Ligi Mistrzów czeka nie lada gratka. „The Blues” podejmą na Stamford Bridge „Dumę Katalonii”. Mecze między tymi zespołami były gwarantem niesamowitych emocji oraz gradu bramek. Czy ten scenariusz ma szansę zostać zrealizowany? Przekonamy się we wtorek o godzinie 20:45.

• FA Cup: „Obywatele” za burtą; Grigg na świeczniku!

Wigan Athletic sprawiło nie lada sensację, odprawiając z kwitkiem Manchester City.

W meczu 1/8 finału Pucharu Anglii „Czerwone Diabły” zaprezentowały zabójczą skuteczność i w stylu, do którego zdążyły przyzwyczaić, awansowały do ćwierćfinału.

• Bayern chce wykupić Jamesa Rodrígueza!

„Bawarczycy” doceniają wysoką formę Kolumbijczyka i są zdecydowani na jego transfer definitywny. Warunkiem jest utrzymanie dobrej dyspozycji do zakończenia okresu wypożyczenia z Realu Madryt.