„Szpital” w Dortmundzie

Autor: Grzegorz Góra | 07.10.2013 23:40 | komentarzy: 16 | kategoria: News |

Do leczących urazy İlkaya Gündoğana, Sebastiana Kehla, Marcela Schmelzera, Nuriego Sahina i Łukasza Piszczka dołączyli kolejni zawodnicy. Jeśli sytuacja się nie zmieni, trener Jürgen Klopp może mieć poważne problemy ze skompletowaniem składu na najbliższe mecze w 1.Bundeslidze i Lidze Mistrzów.

Wydawało się, że uraz, jakiego w sobotnim meczu z Borussią Mönchengladbach nabawił się Nuri Sahin, jest ostatnią stratą poniesioną w tym spotkaniu. Dziś okazało się, że do licznego grona kontuzjowanych dołączyli kolejni gracze.

Największą stratą będzie na pewno brak Marco Reusa. Piłkarz, który błyszczał ostatnio w meczach wicemistrza Niemiec, doznał kontuzji lewej kostki i czeka go co najmniej dwutygodniowa przerwa w treningach. Oznacza to, kadrowicz Joachima Löwa nie zagra w najbliższych meczach reprezentacji oraz ligowym spotkaniu z Hannoverem 96. Niepewny jest też jego występ w spotkaniu 3. kolejki Champions League z Arsenalem w Lodnynie.

Oprócz Reusa treningi opuszczą także dwaj inni zawodnicy. Przez najbliższe 10 dni ze względu na urazy pauzować będą Sven Bender i Jonas Hofmann.

Czytaj więcej o: Niemcy, Borussia Dortmund, Sebastian Kehl, Łukasz Piszczek, Nuri Sahin, Ilkay Gundogan, Sven Bender, Marcel Schmelzer, Marco Reus, Jonas Hofmann

• „Czerwone Diabły” wygrały bitwę o Manchester!

Zwycięstwo w 176. derbach Manchesteru miała być dla „The Citizens” pewną formą rehabilitacji po przegranym pojedynku (0:3) w meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Natomiast „Czerwone Diabły” potrzebowały punktów, by móc utrzymać się na pozycji wicelidera, i tak się stało. Manchester United zaliczył niesamowity come back, który dał podopiecznym José Mourinho cenne trzy punkty.

• Bayern zdmuchnął BVB; hat-trick „Lewego”

W klasyku niemieckiej ekstraklasy „Gwiazda Południa” już w pierwszej połowie zamknęła zawody. Po przerwie nie forsowała tempa, mając w pamięci zbliżającą się rywalizację z Sevillą.

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Spotkanie FC Basel z Manchesterem City określano mianem pojedynku Dawida z Goliatem. Gospodarze byli rewelacją w grupie A, w której zgromadzili dwanaście „oczek”. Natomiast „The Citizens” w tym sezonie wychodzi absolutnie wszystko, i w tym spotkaniu było podobnie.

Świetny występ Piotr Zielińskiego w barwach SSC Napoli, powrót na boisko drużyny Jakuba Rzeźniczaka i kolejne zwycięstwo zespołu Kamila Glika. Miniony weekend przyniósł sporo emocji, jeśli chodzi o spadkowiczów rozgrywek Ligi Mistrzów.