Pewne zwycięstwo Galatasaray, gwiazdy trafiają

Autor: Martyna Dębińska | 23.10.2013 22:42 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Niespodzianki nie było. Turcy wykorzystali atut własnego boiska i zafundowali swoim sympatykom mały festiwal strzelecki. Gości stać było jedynie na trafienie honorowe w końcówce spotkania.

Pierwszy gol padł już w 10. minucie. Dany Nounkeu podał do Felipe Melo, a ten z piątego metra mocnym strzałem głową pokonał doświadczonego bramkarza, Johana Wilanda. Chwilę później mogło być już 2:0, ponieważ w sytuacji sam na sam z Wilandem znalazł się Didier Drogba. Niestety, napastnik nie wykorzystał okazji.

Ponownie szansę na strzelenie gola miał Iworyjczyk w 30. minucie. Posłał on w kierunku bramki potężne uderzenie, lecz i tym razem się nie udało. Na listę strzelców wpisał się natomiast kolejny pomocnik Galatasaray, Wesley Sneijder. Emmanuel Eboué podał do Holendra, a ten z pierwszej piłki uderzył i piłka wpadła do siatki.

Jak to się mówi, do trzech razy sztuka. Sprawdziło się to również w przypadku Didiera Drogby, który postanowił spróbować szczęścia ponownie i wreszcie się udało. Znów asystę przy swoim nazwisku zapisał Emmanuel Eboué, który obsłużył kolegę z drużyny dobrym podaniem, a ten nie mógł nie trafić.

W drugiej połowie do głosu doszli w końcu goście. Daniel Braaten próbował strzału, ale uderzył wprost w Fernando Muslerę, więc bramkarz nie miał żadnych problemów z jego obroną. W 66. minucie nie popisał się Burak Yılmaz, który w sytuacji sam na sam nie zdobył bramki.

Kopenhaga odpowiedziała dopiero w 88. minucie, kiedy to Claudemir precyzyjnym strzałem skierował piłkę do bramki. Niestety, było już za późno na to, aby powalczyć o coś więcej.

Galatasaray Stambuł – FC Kopenhaga 3:1 (3:0) Melo 10', Sneijder 38', Drogba 45+1' – Claudemir 88'