United w ćwierćfinale Pucharu Ligi, dwa gole „Chicharito”

Autor: Ewa Grodzka | 29.10.2013 22:48 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej, Manchester United podejmował Norwich City. Pojedynek na Old Trafford zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych Davida Moyesa 4:0. Dwa gole zdobył Javier Hernández, po jednym trafieniu w końcówce spotkania dołożyli Phil Jones oraz Fabio.

Zgodnie z przewidywaniami bardziej aktywni byli gospodarze. „Czerwone diabły” częściej utrzymywały się przy piłce, goście radzili sobie jednak w defensywie. Doskonałą okazję skonstruował Adnan Januzaj po kwadransie gry. Belg świetnie uruchomił Zahę na skrzydle, ten podał po ziemi do Hernándeza. Meksykanin mimo potknięcia zdołał jeszcze oddać strzał leżąc na murawie, ale to było za mało by pokonać Bunna.

Postacią wyróżniającą się w drużynie Davida Moyesa był po raz kolejny młody Adnan Januzaj. Po faulu na nim sędzia w 20. minucie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł „Chicharito”, który bardzo pewnie pokonał bramkarza rywala. Meksykanin również spisywał się świetnie tego dnia na boisku, pozytywne wrażenie zrobił też Wilfried Zaha.

W 53. minucie było już 2:0. „Chicharito” dostał podanie ze skrzydła od Büttnera, próbował zamknąć akcję uderzeniem głową, piłkę przed siebie wybił jednak Bunn. Golkiper Norwich był za to bezradny wobec dobitki Meksykanina. Piłkarze Norwich groźnie zaatakowali dopiero po godzinie gry. Głową strzelał Robert Snodgrass, ale na posterunku był Anders Lindegaard. Szkot w tej akcji niefortunnie zderzył się głową z rywalem, po czym padł nieprzytomny na murawę, potrzebna była długotrwała interwencja lekarzy. W efekcie skrzydłowy Norwich został zniesiony z boiska, uraz wyglądał naprawdę groźnie.

Większą aktywnością ciągle wykazywali się piłkarze United, goście zdawali się nieco odpuścić. W 70. minucie znów świetnie pokazał się Januzaj, który długo holował piłkę po czym zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego. Futbolówka nieznacznie minęła jednak bramkę Norwich.

Dziesięć minut przed końcem Zahę na boisku zmienił Wayne Rooney. Mecz się wówczas ożywił, a wynik podwyższył jeszcze Phil Jones w końcówce spotkania. Anglik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i efektownym wolejem pokonał bramkarza „Kanarków”. Sędzia przedłużył mecz aż o 11 minut. W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Fabio, który wykończył długie podanie od Wayne’a Rooneya.

Manchester United – Norwich City 4:0 (1:0) Hernández 20’, 53’, Jones 87’, Fabio 90’+4