Trzy szybkie ciosy United, Fulham pokonane

Autor: Ewa Grodzka | 02.11.2013 17:53 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu 10. kolejki Premier League Manchester United zagrał na wyjeździe z Fulham. Pojedynek na Craven Cottage zakończył się zwycięstwem podopiecznych Davida Moyesa 3:1. Do siatki już w pierwszej połowie trafiał Antonio Valencia, Robin van Persie oraz Wayne Rooney.

Dominacja gospodarzy trwała tylko chwilę. Bliski otwarcia wyniku był już w 3. minucie Pajtim Kasami, ale dobrą interwencją popisał się David de Gea. Do głosu od razu doszli goście i to oni kontrolowali przebieg spotkania. Efektem był gol Antonio Valencii w 9. minucie pojedynku. Ekwadorczyk wykończył podanie od Rooney’a, który ze stoickim spokojem wyczekał odpowiedni moment i zanotował znakomitą asystę.

Trzy minuty później mogło już być 2:0, ale nie do końca zrozumiał się van Persie z Rooney’em. Gola wyrównującego szukał natomiast Dimityr Berbatow, ale w ostatniej chwili futbolówkę wybił Rafael. W 20. minucie prowadzenie podwyższył Robin van Persie. Po błędzie Scotta Parkera piłkę wywalczył Adnan Januzaj. Młody pomocnik United podał do Holendra, który wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Stekelenburga. Dwie minuty później było już 3:0. Robin van Persie wystawił piłkę na piąty metr do Wayne’a Rooneya, ten z bliska wbił futbolówkę do pustej bramki. W pierwszej połowie bliski gola dla Fulham był Dimityr Berbatow, ale znów świetnie spisał się golkiper United.

Już na początku drugiej połowy bliski szczęścia był Kasami, ale piłka po jego strzale z dystansu minimalnie minęła słupek. Podopieczni Davida Moyesa zwolnili tempo, karą był gol ze strony Fulham w 65. minucie spotkania. Na bramkę United uderzał Alex Kačaniklić, piłkę próbował wybijać jeszcze Rooney, ale i tak wpadła ona do siatki. Tuż przed końcem meczu gola kontaktowego mógł jeszcze zdobyć Darren Bent, ale piłka uderzyła w poprzeczkę.

Manchester United pozostał w tabeli Premier League na 8. miejscu. Już we wtorek „Czerwone Diabły” zagrają na wyjeździe z Realem Sociedad w ramach Ligi Mistrzów.

Fulham – Manchester United 1:3 (0:3) Kačaniklić 65’ - Valencia 9’, van Persie 20’, Rooney 22’