Ciężkie, ale zwycięskie przeprawy Juventusu i Napoli

Autor: Tomasz Delimat | 03.11.2013 12:05 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

SSC Napoli i Juventus Turyn będą po zakończeniu 11. kolejki Serie A zajmować odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tabeli. Wczoraj obie ekipy solidarnie wygrały swoje spotkania, choć napotkały na opór ze strony rywali.

Juventus pojechał na stadion Parmy, zespołu, który w ostatniej kolejce pokonał AC Milan. Choć turyńczycy byli stroną przeważającą – strzałów próbowali Carlos Tévez czy Arturo Vidal – gospodarze również niepokoili Gianluigiego Buffona. Szczególnie niebezpieczny był napastnik, który jeszcze nie tak dawno bronił barw „Bianconerich", czyli Amauri.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, Juventus zdołał przeprowadzić decydującą akcję. Chwilę po swoim pojawieniu się na boisku Fabio Quagliarella uderzył w poprzeczkę, a z dobitką pospieszył Paul Pogba, który strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie.

AC Parma – Juventus Turyn 0:1 (0:0) Pogba 77'

Zdecydowanie łatwiejsza przeprawa miała czekać Napoli. 20 minut starcia z Catanią tylko potwierdziło te przypuszczenia – w 15. minucie trafił José Callejón, pięć minut później na 2:0 podwyższył Marek Hamsik i wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy są kwestią czasu. W 25. minucie przyjezdni z Sycylii złapali jednak kontakt dzięki trafieniu Lucasa Castro.

W drugiej części neapolitańczycy raz po raz tworzyli sobie szanse na podwyższenie rezultatu, ale nieskuteczni byli Callejón, Gonzalo Higuaín, Raul Albiol czy Federico Fernandez. Podopieczni Rafaela Beniteza do samego końca musieli więc drżeć o końcowy rezultat ale ostatecznie dowieźli zwycięstwo do końca.

SSC Napoli – Catania Calcio 2:1 (2:1) Callejón 15', Hamsik 20' – Castro 25'

W tabeli Napoli i Juventus mają na swoim koncie po 28 punktów, a różnicą bramek prowadzi ekipa ze Stadio San Paolo. Na pierwszym miejscu wciąż jest Roma, która dziś będzie chciała odnieść jedenaste z rzędu ligowe zwycięstwo i ponownie odskoczyć najgroźniejszym rywalom na pięć punktów.

• „Stara Dama” przegrywa w delegacji, 3 wpuszczone gole Szczęsnego

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.

Zlatan Ibrahimović i Paul Pogba zostali włączeni przez José Mourinho do kadry meczowej na pojedynek z Newcastle United. Napastnik nie grał od ponad pół roku, kiedy to w końcówce poprzedniego sezonu nabawił się skomplikowanego urazu kolana.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Dyrektor generalny Juventusu Giuseppe Marotta potwierdził, że klub z Turynu jest zainteresowany sprowadzeniem Emre Cana i Leona Goretzki, którym w czerwcu kończą się kontrakty ze swoimi klubami.