Pogrom na Santiago Bernabeu, hat-trick Ronaldo

Redakcja | 09.11.2013 17:37 | komentarzy: 20 | kategoria: Recenzja meczu |

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu ligi hiszpańskiej Real Madryt pewnie pokonał Real Sociedad. Dzięki trzem zdobytym bramkom, Cristiano Ronaldo stał się samodzielnym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców.

Real Madryt już na samym początku spotkania wypracował przewagę, co udokumentował bramką jeszcze przed upływem kwadransa. Świetną piłkę od Karima Benzemy otrzymał Cristiano Ronaldo i silnym strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Realu Sociedad. Portugalczyk już po chwili mógł podwyższyć wynik, ale tym razem trafił prosto w Claudio Bravo. Na 2:0 w 18. minucie podwyższył Benzema po podaniu Ronaldo. Francuz wykorzystał fatalną postawę obrony rywala i niemal nieatakowany uderzył z 13 metrów obok bezradnego Bravo.

W 26. minucie właściwie zrobiło się po meczu. Ręką w polu karnym zagrał Bergara, a jedenastkę pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. Chwilę później swoją szansę mieli goście z Kraju Basków. Griezmann wykonał rzut wolny z bocznej linii pola karnego Realu Madryt, ale trafił prosto w mur. W 31. minucie okazję na czwartego gola dla gospodarzy miał Bale, lecz nie zdołał trafić w bramkę. 5 minut później Walijczyk zaliczył asystę, a na 4:0 podwyższył Sami Khedira. Po tej bramce gospodarze nie forsowali tempa gry, natomiast goście przybici czterema straconymi golami, nie rwali się do ataku.

Druga połowa do samego początku była znacznie bardziej wyrównana. Po 16 minutach drugiej części gry Griezmann upadł w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się faulu Lopeza. Parę sekund później napastnik baskijskiej drużyny dostał kapitalną prostopadłą piłkę z głębi pola i pięknym lobem zdobył honorowego gola dla swojego zespołu. Parę minut później Griezmann kolejny raz znalazł się w dobrej sytuacji do strzelenia bramki, ale tym razem piłka po jego uderzeniu minęła słupek.

Kwadrans przed końcem spotkania hat-tricka skompletował Cristiano Ronaldo. Portugalczyk tym razem pokonał Claudio Bravo mocnym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów. Pod koniec meczu kolejną okazję miał Griezmann, ale stojąc tyłem do bramki na piątym metrze przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 87. minucie dobrym uderzeniem popisał się Vela, ale na posterunku był Diego Lopez. Parędziesiąt sekund później fatalnie spudłował Morata, który nieatakowany z 7 metrów uderzył obok słupka.

Kilka minut później sędzia zakończył to jednostronne spotkanie. Po przewadze wypracowanej w pierwszej połowie, drugą część meczu Real Madryt zwolnił tempo i pewnie dowiózł swoje zwycięstwo. Dzięki trzem zdobytym bramkom, Cristiano Ronaldo został samodzielnym liderem klasyfikacji pichichi. Tak będzie co najmniej do jutrzejszego wieczora, kiedy na boisko wybiegnie Diego Costa.

Real Madryt – Real Sociedad 5:1 (4:0)

Bramki: Ronaldo 12’, 26’ (karny), 75’; Benzema 18’; Khedira 36’ – Griezmann 61’