Koniec sezonu dla stopera Borussii

Autor: Michał Nowacki | 10.11.2013 07:03 | komentarzy: 20 | kategoria: News |

W sobotę Borussia Dortmund straciła nie tylko trzy punkty, ale także kluczowego zawodnika ze środka obrony. Neven Subotić w starciu z Wolfsburgiem doznał poważnej kontuzji i przez najbliższe pół roku nie wróci do gry.

Wicemistrz Niemiec w środę przegrał 0:1 z Arsenalem Londyn w Lidze Mistrzów, wczoraj uległ „Wilkom” w spotkaniu ligowym. Serb boisko musiał opuścić jeszcze przed przerwą, w jego miejsce wszedł Sokratis Papastathopoulos. Grek zapewne przez najbliższe miesiące będzie partnerem Matsa Hummelsa.

– Neven Subotić jest kontuzjowany do końca sezonu. Środkowy obrońca zerwał wiązadła krzyżowe w kolanie. Sztab medyczny pod wodzą Markusa Brauna uważa, że 25-latek potrzebuje przynajmniej sześciu miesięcy, aby wrócić do gry – głosi oficjalny komunikat Borussii.

Przyszły weekend poświęcony jest na mecze międzynarodowe, po tej przerwie Borussia Dortmund ma dwa bardzo ważne mecze do rozegrania. Szlagier Bundesligi z Bayernem Monachium oraz starcie z SSC Napoli, aby wywalczyć sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

• Raport ligowy: Spadkowicze #7

Porażka drużyny z Madrytu w Copa del Rey, remis Borussii i przegrana RB Leipzig. To i dużo więcej można znaleźć w najnowszym raporcie spadkowiczów!

• Arsenal składa oficjalną ofertę za Aubameyanga!

Dyrektor generalny Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke zaprzeczył już wcześniej, że Pierre-Emerick Aubameyang jest przymierzany do podpisania kontraktu z chińskim klubem i przejścia w lecie. Po tej informacji potwierdzono również, że Arsenal złożył oficjalną ofertę za Gabończyka w wysokości 53 milionów funtów.

Mistrzowie Szwajcarii poinformowali, że drużynę opuścił podstawowy środkowy defensor.

Pierre-Emerick Aubameyang jest bliski przenosin do chińskiego Guangzhou Evergrande. Snajper Borussii Dortmund jednak do Azji miałby się przeprowadzić dopiero w lipcu, kiedy zakończy się sezon w Bundeslidze. Gabończyk ma kosztować 72 miliony euro.