Fatalna kontuzja Khediry, nie pojedzie na mundial?

Autor: Michał Nowacki | 16.11.2013 14:00 | komentarzy: 17 | kategoria: News |

W piątek wieczorem Niemcy grały towarzysko z Włochami, mecz zakończył się remisem 1:1. Jednak dla podopiecznych Joachima Löwa brak wygranej nie jest najgorszą wiadomością, ale fakt, że kontuzji doznał Sami Khedira.

Rozgrywający zerwał wiązadła krzyżowe w kolanie i czeka go teraz przynajmniej półroczna przerwa w występach klubowych i międzynarodowych. Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie już nie zagra, zaś jego występ na Mundialu w Brazylii stanie pod wielkim znakiem zapytania. Dla obu drużyn byłaby to wielka strata.

26-latek w starciu z Andreą Pirlo nabawił się poważnego uszczerbku na zdrowiu i w 67. minucie musiał opuścić boisko. Wówczas zastąpił go Sven Bender. Piłkarz natychmiast został przewieziony do szpitala i diagnoza lekarzy wcale nie była optymistyczna.

– Sami Khedira będzie musiał poddać się operacji chirurgicznej. Spodziewamy się, że on będzie zdrowy na występy podczas Mistrzostw Świata – stwierdził lekarz reprezentacji, Hans-Wilhem Müller.

– To jest ogromny cios dla nas, że Sami Khedira nie będzie do mojej dyspozycji już w tym sezonie.  On jest prawdziwym wojownikiem i zawsze pozostaje optymistyczny. To pomoże jemu w powrocie do zdrowia. Wierzę, że będę mógł skorzystać z jego usług podczas Mundialu – poinformował selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Löw.

Czytaj więcej o: Real Madryt, Hiszpania, Niemcy, Transfery, Trenerzy, Sami Khedira, Joachim Löw

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (17)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze