„Królewscy” zarobią na kontuzji Khediry

Autor: Ewa Grodzka | 18.11.2013 09:08 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

FIFA będzie musiała zapłacić Realowi Madryt odszkodowanie za kontuzję Samiego Khediry. Reprezentant Niemiec doznał poważnego urazu podczas towarzyskiego meczu z Włochami.

Khedira uszkodził więzadła krzyżowe, przeszedł już operację, najprawdopodobniej nie zagra już do końca sezonu. To duża strata kadrowa dla Realu Madryt, klub może się jednak spodziewać rekompensaty finansowej.

Zgodnie z przepisami FIFA ma obowiązek zapłacenia Realowi Madryt rekompensaty w wysokości 20,5 tysiąca euro za dzień. Przepisy mówią, że federacja ma zacząć wypłacać odszkodowanie od 29. dnia od doznania urazu i będzie je płaciła aż do powrotu zawodnika do zdrowia.

W poprzednim sezonie „Królewscy” otrzymali w sumie ponad milion euro za czas leczenia Marcelo, który doznał kontuzji podczas meczu reprezentacji Brazylii.

Czytaj więcej o: Real Madryt, Niemcy, FIFA, Sami Khedira

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Magiczny wieczór na Santiago Bernabéu. Co by było, gdyby to wszystko wpadło?!

  Real Madryt zgodnie z założeniem zdominował „Wilki”, które musiały uznać wyższość rywali.

  czytaj więcej
 • Zapowiedź grupy G: Pilzno vs CSKA, Real vs Roma

  Spotkania w grupie G zapowiadają się naprawdę interesująco. Mistrz Czech podejmie „Armiejców” z Moskwy. Natomiast w Madrycie Real zagra z „Wilkami”, którzy ponownie chcą zamieszać w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

  czytaj więcej
 • Nowy sezon. Stare demony? Startuje Liga Mistrzów!

  Cristiano Ronaldo zamienił Real na Juventus, Gianluigi Buffon dołączył do PSG, lecz czy tak naprawdę układ sił się zmienił? Faworytami do końcowego tryumfu są te same zespoły, co w ubiegłej edycji. Pewnym jest to, że do rozgrywek przystępuje aż 9 Polaków. Większość z nich ma zapewniony pierwszy skład.

  czytaj więcej
 • Po jednej bramce i jednym punkcie; Real traci punkty w Bilbao

  Real Madryt nie ustępuje kroku Barcelonie. „Los Blancos” mieli przed sobą kolejną przeszkodę do pokonania. Athletic Club był trudnym rywalem dla „Królewskich”, co zresztą zaprezentował.

  czytaj więcej
 • Marcelo oskarżony o oszustwo podatkowe!

  Lewy obrońca Realu Madryt Marcelo został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości ok. 900 tysięcy euro. El Mundo Deportivo donosi jednak, że Brazylijczyk nie zostanie zamknięty, gdyż w Hiszpanii pierwsza kara do okresu dwóch lat może zostać odroczona na okres próby. Chodzi o to, że 30-latek ukrył w prawie podatkowym zarobki z tytułu praw do swojego wizerunku.

  czytaj więcej

Komentarze (3)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze