Barcelona bliska pozyskania bramkarza

Redakcja | 19.11.2013 16:29 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Od kiedy Victor Valdes ogłosił swoją decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z katalońskim klubem, media prześcigają się w doniesieniach o jego potencjalnym następcy. Tym razem dostaliśmy coś więcej, niż tylko medialne spekulacje.

Dzisiaj Josep Bartomeu, wiceprezydent Barcelony, poinformował, że negocjacje w sprawie kupna nowego zawodnika są już w zaawansowanym stadium.

– Za nowym bramkarzem rozglądamy się już od wielu miesięcy, a teraz mogę powiedzieć, że negocjacje są już zaawansowane – powiedział Bartomeu, po czym dodał: – Nazwisko chcemy podać w styczniu, kiedy Valdes oficjalnie ogłosi swoje odejście. Mogę też potwierdzić, że na krótkiej liście kandydatów widnieją nazwiska między innymi Ter Stegena i Pepe Reiny, aczkolwiek chcemy zakontraktować tylko jednego bramkarza.

Kontrakt 31-letniego Reiny z Liverpoolem obowiązuje do końca czerwca 2016 roku. Atutami będącego obecnie na wypożyczeniu w Napoli bramkarza są z pewnością doświadczenie, znajomość z zawodnikami Barcelony oraz to, że jest on wychowankiem katalońskiego zespołu.

Marc-André ter Stegen jest od Hiszpana o 10 lat młodszy. Kontrakt Niemca z Borussią wygasa latem 2015 roku, chociaż klub zaproponował bramkarzowi nowy kontrakt. Ter Stegen jest uznany za jednego z najbardziej obiecujących bramkarzy młodego pokolenia, a jego kupno z pewnością zagwarantowałoby stabilność w bramce na wiele lat.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Liverpool FC, Hiszpania, Marc-Andre Ter Stegen, Borussia Moenchengladbach, Jose Reina, SSC Napoli

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze