Kolejny Polak w Serie A? Juventus zainteresowany graczem Wisły

Autor: Michał Nowacki | 22.11.2013 12:13 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Młody piłkarz Wisły Kraków ma szansę opuścić polską Ekstraklasę i zacząć karierę w Europie. Paweł Stolarski jest coraz bliżej przenosin do Juventusu Turyn i to już w styczniu przyszłego roku. Antonio Conte uważnie obserwuje 17-latka, który w przyszłym miesiącu, po świętach Bożego Narodzenia skończy 18-stkę.

Obrońca Wisły Kraków urodził się 28 grudnia, ale świetnie spisuje się także w roli pomocnika, których akurat w „Starej Damie” jest aż za dużo. Jednak w roli defensora powinien sobie poradzić i łatwo znaleźć miejsce, szczególnie teraz, że mistrz Włoch przeżywa prawdziwy dramat w defensywie. Najlepsi piłkarze leczą aktualnie urazy albo są zawieszenie za kartki.

Są też tacy, którzy uważają, że Polak wybierze jednak ofertę z ligi niemieckiej, ale jak widać w obu źródłach jest poważna informacja, że piłkarz opuści nasz kraj. Kiedy zawodnik ukończy 18. rok życia będzie mógł podpisać profesjonalny kontrakt z nowym pracodawcą i właśnie dlatego wszystko wskazuje na to, że młody zawodnik niebawem opuści klub przy ulicy Reymonta.

Niedawno Franciszek Smuda na łamach „Przeglądu Sportowego” wypowiadał się o reprezentancie do lat 19 i uważa, że Stolarski nie będzie dobrym prawym obrońcą, gdyż nie ma odpowiedniego rytmu biegu, przyspieszenia, problemem u niego jest także dośrodkowanie. Na pewno więcej korzyści daje piłkarz jako środkowy obrońca lub defensywny pomocnik. „Franz” dał mu szansę w siedmiu meczach, umowa leży na stole, ale podobno piłkarz będzie chciał skorzystać z ofert tak wielkich klubów, nawet gdyby na początku miała to być szkółka młodzieżowa.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Włochy, Transfery, Polska, Wisła Kraków, Pawel Stolarski

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze