Castro i Son bohaterami, Leverkusen gładko pokonuje Nürnberg

Autor: Michał Nowacki | 30.11.2013 18:14 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu na BayArena Bayer Leverkusen nie dał żadnych szans 1. FC Nürnberg i wykorzystując atut swojego boiska zdecydowanie ograł rywala. Gol z pierwszej połowy i szybkie podwyższenie na początku drugiej połowy pozwoliło „Aptekarzom” spokojnie wytrwać do końcowego gwizdka, zaś kwadrans przed końcem meczu udało się jeszcze zdobyć dodatkowe trafienie i zgarnąć trzy punkty.

Jednak zanim podopieczni Samiego Hyypii weszli na odpowiednie tory to widać było, że w głowie nadal mają bolesną porażkę 0:5 z Manchesterem United w Lidze Mistrzów. W 20. minucie goście byli bliscy wykorzystania dekoncentracji „Aptekarzy”, Josip Drmić zagrywał do Makoto Hasebe, który trafił w słupek.

Ten strzał sprawił, że gospodarze natychmiast się ocknęli, w 36. minucie wynik spotkania otworzył Heung Min Son, lewą stroną pomknął Gonzalo Castro, który podał w pole karne do napastnika. Koreańczyk bez zastanowienia kopnął futbolówkę, która wpadła w górny róg bramki. Przed przerwą mogło być nawet 2:0 i 3:0, ale najpierw Castro nie wygrał pojedynku „sam na sam” z Raphaelem Schäferem, zaś chwilę później Stefan Kießling trafił w słupek.

W 47. minucie udało się mu już jednak wpisać na listę strzelców bez żadnych problemów, gdyż dostał piłkę od Jensa Hegelera i łatwym strzałem, płasko po ziemi prawą nogą pokonał Schäfera. Bramkę udało się obić także Castro, który w 56. minucie uderzył w poprzeczkę. W 76. minucie wiadomo już było, że jest „po meczu”, Castro zagrywał do Sona, a ten strzałem w krótki róg zmusił do kapitulacji Raphaela Schäfera. „Aptekarze” tym samym zachowali drugą pozycję w tabeli i są między Bayernem Monachium i Borussią Dortmund.

Bayer 04 Leverkusen– 1. FC Nürnberg 3:0 (1:0) Son 36’ i 76’, Kießling 47’