Castro i Son bohaterami, Leverkusen gładko pokonuje Nürnberg

Autor: Michał Nowacki | 30.11.2013 18:14 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu na BayArena Bayer Leverkusen nie dał żadnych szans 1. FC Nürnberg i wykorzystując atut swojego boiska zdecydowanie ograł rywala. Gol z pierwszej połowy i szybkie podwyższenie na początku drugiej połowy pozwoliło „Aptekarzom” spokojnie wytrwać do końcowego gwizdka, zaś kwadrans przed końcem meczu udało się jeszcze zdobyć dodatkowe trafienie i zgarnąć trzy punkty.

Jednak zanim podopieczni Samiego Hyypii weszli na odpowiednie tory to widać było, że w głowie nadal mają bolesną porażkę 0:5 z Manchesterem United w Lidze Mistrzów. W 20. minucie goście byli bliscy wykorzystania dekoncentracji „Aptekarzy”, Josip Drmić zagrywał do Makoto Hasebe, który trafił w słupek.

Ten strzał sprawił, że gospodarze natychmiast się ocknęli, w 36. minucie wynik spotkania otworzył Heung Min Son, lewą stroną pomknął Gonzalo Castro, który podał w pole karne do napastnika. Koreańczyk bez zastanowienia kopnął futbolówkę, która wpadła w górny róg bramki. Przed przerwą mogło być nawet 2:0 i 3:0, ale najpierw Castro nie wygrał pojedynku „sam na sam” z Raphaelem Schäferem, zaś chwilę później Stefan Kießling trafił w słupek.

W 47. minucie udało się mu już jednak wpisać na listę strzelców bez żadnych problemów, gdyż dostał piłkę od Jensa Hegelera i łatwym strzałem, płasko po ziemi prawą nogą pokonał Schäfera. Bramkę udało się obić także Castro, który w 56. minucie uderzył w poprzeczkę. W 76. minucie wiadomo już było, że jest „po meczu”, Castro zagrywał do Sona, a ten strzałem w krótki róg zmusił do kapitulacji Raphaela Schäfera. „Aptekarze” tym samym zachowali drugą pozycję w tabeli i są między Bayernem Monachium i Borussią Dortmund.

Bayer 04 Leverkusen– 1. FC Nürnberg 3:0 (1:0) Son 36’ i 76’, Kießling 47’

• Bezmyślna gra „Aptekarzy” wykorzystana przez „Bawarczyków”

Piłkarze Bayeru Leverkusen zaprezentowali się dzisiaj fatalnie. Nie może zatem dziwić fakt, że byli oni tylko tłem dla rywali ze stolicy Bawarii.

• Trzy tuzy i tylko dwa wolne miejsca. Czas wytoczyć działa!

W tej grupie najbardziej oberwać może PSV Eindhoven, które już dwa lata temu przekonało się, jak ciężko o punkty w Lidze Mistrzów. Jeszcze dłużej na powrót do rozgrywek czekał Inter Mediolan, którego możliwości są jedną, wielką niewiadomą. Najlepiej spośród czterech drużyn wygląda FC Barcelona, która chce ponownie sięgnąć po Puchar Europy.

Po trwającym sezonie hiszpański golkiper najprawdopodobniej odejdzie z SSC Napoli. Włoski klub już teraz przeczesuje rynek w poszukiwaniu następcy doświadczonego bramkarza.

Podopieczni Mauricio Pochettino udowodnili, że po odpadnięciu z Ligi Mistrzów nie ma już śladu. Klub z Londynu pewnie wygrał z drużyną Artura Boruca i awansował na trzecią pozycję w tabeli Premier League.

W spotkaniu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów piłkarze Juventusu do przerwy przegrywali 0:1, jednak po zmianie stron duet Higuaín-Dybala wziął sprawy w swoje nogi i przesądził o wyniki rywalizacji. Na uwagę zasługuje bardzo słaba postawa Szymona Marciniaka, który w pierwszej połowie kilkukrotnie się pomylił, przez co nie uniknął pretensji ze strony obu ekip.