Festiwal strzelecki w Rzymie, dwa gole Higuaína

Autor: Ewa Grodzka | 02.12.2013 23:02 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

W poniedziałkowy wieczór Napoli zmierzyło się z rzymskim Lazio w 14. kolejce Serie A. Pojedynek na Stadio Olimpico obfitował w emocje i zakończył się zwycięstwem podopiecznych Rafy Beníteza 4:2. Dublet zdobył Gonzalo Higuaín, swoje trafienie dołożył też Goran Pandev oraz José Callejón.

Doskonałą okazję na otwarcie wyniku miał Antonio Candreva w 7. minucie spotkania. Włoch minął rywala i oddał strzał po długim rogu, nie trafił jednak w bramkę. W początkowej fazie meczu nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji bramkowych, aż do 20. minuty. Wówczas Napoli podkręciło tempo, efektem był gol zdobyty przez Gonzalo Higuaína. Argentyńczyk poradził sobie ze środkowymi obrońcami Lazio i przebiegł z piłką około czterdziestu metrów. Na koniec wygrał pojedynek siłowy z Cianim, złapał Marchettiego na wykroku i umieścił piłkę  w siatce.

Wyrównanie padło w kolejnej akcji. Candreva wrzucał futbolówkę w pole karne, niefortunnie piłkę do własnej bramki wpakował Valon Behrami. W 37. minucie drugiego gola w tym meczu zdobył Higuaín, ale sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej. Tuż przed przerwą znów okazji nie wykorzystał Candreva, oddał strzał z ostrego kąta, futbolówka jednak minimalnie minęła słupek.

Na początku drugiej połowy bliski zdobycia gola był Hernanes, ale piłka po jego strzale poszybowała obok słupka. W 50. minucie prowadzenie swojej drużynie dał Goran Pandev. Reprezentant Macedonii wykorzystał zamieszanie w polu karnym i oddał celny strzał stojąc tyłem do bramki rywala.

Świetną okazję na wyrównanie miał Lulić po godzinie gry, ale za długo zwlekał i nie zdołał oddać dobrego strzału. Następnie próbował Radu, ale również niecelnie. Nie mylił się za to Higuaín w 72. minucie spotkania. İnler świetnie podał do Pandeva, ten wypuścił Argentyńczyka, który z łatwością minął Canę i umieścił piłkę w siatce. Gola kontaktowego zdobył jeszcze w ostatnich minutach spotkania Keita Baldé, który po świetnej indywidualnej akcji pokonał Reinę. Wynik podwyższył Callejón w doliczonym czasie gry, Hiszpan wykończył kontrę po błędzie piłkarzy Lazio.

Napoli plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli Serie A, ma 31 punktów. Strata do liderującego Juventusu Turyn wynosi sześć „oczek”. Na drugim miejscu jest AS Roma z dorobkiem 34 punktów.

Lazio – SSC Napoli 2:4 (1:1) Behrami 25’ (samobój), Balde 88’ - Higuaín 24’, 72’, Pandev 50’, Callejón 90+1’