Juventus rezygnuje z transferów w styczniu!

Autor: Michał Nowacki | 03.12.2013 13:42 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Dyrektor główny mistrza Włoch zapowiedział, że w styczniowym okienku transferowym nie będzie żadnych wzmocnień. Giuseppe Marotta pocieszył za to fanów „Starej Damy” obiecując, że na pewno zostaną przedłużone umowy z najlepszymi piłkarzami klubu.

Jako pierwszy nową umowę miałby podpisać Arturo Vidal, zaś ewentualne transfery dokonywane będą tak jak w przypadku Fernando Llorente. Hiszpan pozyskany został na zasadzie prawa Bosmana, ale do klubu dołączył dopiero w lecie. Władze „Starej Damy” uważają, że wzmocnienia nie są potrzebne, kadra jest wystarczająco silna i szeroka, aby zdobyć trzecie Scudetto z rzędu. Wiele się mówiło, że w zimie Luis Nani zostałby wypożyczony z Manchesteru United do Juventusu Turyn, ale raczej taki transfer nie przejdzie.

– Nie potrzebujemy załatać dziur w zespole w styczniowym okienku transferowym, aby grać lepiej w rundzie rewanżowej. Pomyliśmy tylko o transferach podobnych do Fernando Llorente, aby dopiero po zakończeniu sezonu zawodnik mógł do nas dołączyć. Uważnie będziemy obserwować rynek transferowy, ale priorytetem dla nas jest przedłużenie umów z obecnymi zawodnikami – oznajmił Marotta w rozmowie z „Tuttosport”.

– W zimie będziemy chcieli przedłużyć nowe kontrakty z najlepszymi piłkarzami i nie chodzi nam tutaj tylko o Arturo Vidala. W dalszej kolejności także Andrea Barzagli może liczyć na kolejną umowę. Plus wszyscy inni, którzy pokazują wielkie umiejętności na boisku – dodał dyrektor „Starej Damy”.

– Nie mamy żadnego zamiaru sprzedawać naszych najlepszych piłkarzy. Na pewno ci zawodnicy, którzy są teraz u nas muszą pokazać, że są gotowi dać z siebie wszystko. Nie zamierzamy zmuszać nikogo do pozostania albo odejścia. Myślę, że początek sezonu był trochę trudny, wielu piłkarzy wyjechało na Puchar Konfederacji i kosztowało ich to sporo wysiłku i odpowiedniego przygotowania się. Jednak teraz już wszyscy wrócili do optymalnej formy – zakończył 58-latek.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Włochy, Transfery, Trenerzy, Kontrakt, Fernando Llorente, Andrea Barzagli, Arturo Vidal, Giuseppe Marotta

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze