Celtic zdemolowany, hat-trick Neymara i awans Barcelony z pierwszego miejsca

Autor: Ewa Grodzka | 11.12.2013 22:33 | komentarzy: 16 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona nie dała szans Celtikowi i wygrała na własnym obiekcie aż 6:1. Tym samym podopieczni Gerardo Martino wywalczyli sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Wieczór należał do Neymara, który skompletował w tym meczu hat-tricka. Frasera Forstera pokonał też Gerard Piqué, Pedro Rodríguez oraz Cristian Tello. Gola honorowego dla „The Bhoys” zdobył natomiast Jorgos Samaras.

Zgodnie z przewidywaniami, stroną dominującą od początku byli gospodarze. Już w 2. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Neymar, ale nie sięgnął piłki wrzucanej w pole karne przez Xaviego. Napór Barcelony przyniósł efekt już w 7. minucie meczu. Na bramkę Forstera strzelał Alexis Sánchez, golkiper Celtiku wybił jednak piłkę przed siebie. Na to tylko czekał Pique, który wpakował futbolówkę pod poprzeczkę z bliskiej odległości.

Barcelona usypiała rywala długą wymianą futbolówki, wyczekiwała na odpowiedni moment na atak. Goście natomiast mieli spory problem z wydostaniem się z własnej połowy. W 27. minucie Pique znowu stanął przed szansą na gola, ale jego strzał z około pięciu metrów został przyblokowany przez Ambrose. Kilka minut później świetnym rajdem popisał się Neymar, został jednak powstrzymany w ostatniej chwili przez defensora Celtiku.

Wynik spotkania podwyższył w 39. minucie spotkania Pedro Rodríguez. Mistrzowską asystą popisał się Neymar, a Hiszpan silnym strzałem z pierwszej piłki po ziemi umieścił piłkę w rogu bramki. Tuż przed przerwą trzecie trafienie dołożył też Neymar. Po „tiki-tace” piłkarzy „Dumy Katalonii”, Brazylijczyk dostał świetne podanie od Montoy i umieścił piłkę w siatce z bliskiej odległości.

Nic się nie zmieniło w drugiej połowie, znów dominowali podopieczni Gerardo Martino. Drugie swoje trafienie w tym meczu dołożył w 48. minucie Neymar. Brazylijczyk wbił piłkę do siatki Forstera po świetnej akcji dwójkowej z Xavim. To był zdecydowanie wieczór Neymara, skompletował on hat-tricka po godzinie gry. Piłka w ostatniej fazie odbiła się wprawdzie od obrońcy Celtiku, ale gol został zaliczony Brazylijczykowi.

Neymar mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie kilka minut później, ale fatalnie nie zrozumiał się z Pedro i zabrakło skutecznego wykończenia tej akcji. Nie mylił się za to Tello dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Piłka po strzale młodego Hiszpana, następnie po rykoszecie znalazła drogę do bramki Forstera. W ostatnich minutach meczu gola honorowego zdobył jeszcze Jorgos Samaras. Celtic totalnie nie zaistniał w tym spotkaniu, Barcelona natomiast spełniła swój cel i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej LM z pierwszego miejsca.

FC Barcelona – Celtic F.C. 6:1 (3:0) Pique 7’, Pedro 39’, Neymar 44’, 48’, 58’, Tello 72’ – Samaras 87’.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Barcelona, Celtic Glasgow, Gerard Pique, Neymar, Rodríguez Pedro, Cristian Tello, Giorgios Samaras, Barcelona - Celtic 2013-12-11