„Lecimy do Maroka wygrać ostatnie trofeum w 2013 roku”

Autor: Michał Nowacki | 15.12.2013 08:24 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Obrońca Bayernu Monachium wyraził wielki entuzjazm z powodu wygranej 3:1 nad Hamburgerem SV. Był to 40. mecz z rzędu, w którym Bawarczycy nie zaznali porażki i Philippe Lahm uważa, że wyjazd na Klubowe Mistrzostwa Świata jest idealną okazją do poprawienia swoich dotychczasowych wyników.

Ekipa prowadzona przez Josepa Guardiolę ma okazję sięgnąć po swoje drugie trofeum w tym sezonie. Pierwszym był Superpuchar Europy, kiedy to Bayern pokonał Chelsea Londyn w rzutach karnych 5:4. Po 90 minutach był remis 1:1, zaś dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, bo także był remis 2:2.

– Mamy za sobą wiele lat ciężkiej pracy i potrójna korona w 2013 roku była naszą nagrodą. Jednak w tym roku jeszcze nie udało nam się osiągnąć tego, co byśmy chcieli. Chcemy wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata i chcemy kontynuować naszą dobrą postawę także w 2014 roku – powiedział kapitan drużyny.

– Gratulacje dla Bayernu Monachium za to co osiągnął w poprzednim sezonie. W meczu z Hamburgerem w drugiej połowie zbyt łatwo oddawaliśmy piłkę rywalom. Musimy nad tym popracować, wszyscy piłkarze muszą być świadomi, że udział w Klubowych Mistrzostwach Świata jest trudną pracą. Lecimy do Maroka wygrać ostatnie trofeum w 2013 roku – oznajmił Josep Guardiola.

Mistrz Niemiec zmierzy się 21 grudnia z Evergrande Guangzhou, którego trenerem jest Marcello Lippi.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Josep Guardiola, Trenerzy, Philipp Lahm, Klubowe Mistrzostwa Świata

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze