„Lecimy do Maroka wygrać ostatnie trofeum w 2013 roku”

Autor: Michał Nowacki | 15.12.2013 08:24 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Obrońca Bayernu Monachium wyraził wielki entuzjazm z powodu wygranej 3:1 nad Hamburgerem SV. Był to 40. mecz z rzędu, w którym Bawarczycy nie zaznali porażki i Philippe Lahm uważa, że wyjazd na Klubowe Mistrzostwa Świata jest idealną okazją do poprawienia swoich dotychczasowych wyników.

Ekipa prowadzona przez Josepa Guardiolę ma okazję sięgnąć po swoje drugie trofeum w tym sezonie. Pierwszym był Superpuchar Europy, kiedy to Bayern pokonał Chelsea Londyn w rzutach karnych 5:4. Po 90 minutach był remis 1:1, zaś dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, bo także był remis 2:2.

– Mamy za sobą wiele lat ciężkiej pracy i potrójna korona w 2013 roku była naszą nagrodą. Jednak w tym roku jeszcze nie udało nam się osiągnąć tego, co byśmy chcieli. Chcemy wygrać Klubowe Mistrzostwa Świata i chcemy kontynuować naszą dobrą postawę także w 2014 roku – powiedział kapitan drużyny.

– Gratulacje dla Bayernu Monachium za to co osiągnął w poprzednim sezonie. W meczu z Hamburgerem w drugiej połowie zbyt łatwo oddawaliśmy piłkę rywalom. Musimy nad tym popracować, wszyscy piłkarze muszą być świadomi, że udział w Klubowych Mistrzostwach Świata jest trudną pracą. Lecimy do Maroka wygrać ostatnie trofeum w 2013 roku – oznajmił Josep Guardiola.

Mistrz Niemiec zmierzy się 21 grudnia z Evergrande Guangzhou, którego trenerem jest Marcello Lippi.

• Zapowiedź: Chelsea vs. Barcelona

Kibiców Ligi Mistrzów czeka nie lada gratka. „The Blues” podejmą na Stamford Bridge „Dumę Katalonii”. Mecze między tymi zespołami były gwarantem niesamowitych emocji oraz gradu bramek. Czy ten scenariusz ma szansę zostać zrealizowany? Przekonamy się we wtorek o godzinie 20:45.

We wtorkowy wieczór na Allianz Arena powróci Liga Mistrzów. Niemal pewny mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium podejmie na własnym stadionie najlepszy turecki zespół, Besiktas JK. Jupp Heynckes będzie mógł wyrównać rekord w roli szkoleniowca "Bawarczyków", jednak koniecznym warunkiem jest zwycięstwo.

W 23. kolejce Bundesligi „Bawarczycy” pokonali podopiecznych Martina Schmidta.

• Bayern chce wykupić Jamesa Rodrígueza!

„Bawarczycy” doceniają wysoką formę Kolumbijczyka i są zdecydowani na jego transfer definitywny. Warunkiem jest utrzymanie dobrej dyspozycji do zakończenia okresu wypożyczenia z Realu Madryt.

Włoski szkoleniowiec podczas zimowego okna transferowego nalegał na transfer napastnika. Ostatecznie na Stamford Bridge zawitał były snajper Arsenalu.