Manchester United w półfinale Capital One Cup

Autor: Ewa Grodzka | 18.12.2013 22:47 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej, Manchester United grał na wyjeździe ze Stoke City. Mimo przeciwności pogodowych pojedynek na Britannia Stadium został rozegrany i zakończył się zwycięstwem „Czerwonych Diabłów” 2:0. Tym samym podopieczni Davida Moyesa zapewnili sobie awans do półfinału tych rozgrywek.

W pierwszej połowie drużyną o wiele lepszą był Manchester United. „Czerwone Diabły” stworzyły sobie wiele okazji, ale żadnej z nich nie wykorzystały. Wynik spotkania mógł otworzyć Ashley Young już w 3. minucie spotkania, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Mimo dominacji „Czerwonych Diabłów”, dwie groźne sytuacje mieli gospodarze. Najpierw próbował Cameron, następnie Assaidi, w obu przypadkach nieskutecznie. Mało brakowało przy uderzeniu Andersona, przeszkodził mu Sorensen.

Warunki pogodowe nie sprzyjały tego dnia, wiał potężny wiatr i mocno padało, po pół godzinie gry sędzia postanowił przerwać mecz. Piłkarze przebywali w szatni około dziesięciu minut, następnie wrócili na boisko. W pierwszej połowie nie było już zbyt wielu okazji bramkowych, jedynie Evans mógł zdobyć trafienie w ostatniej minucie spotkania, ale dobrze spisał się Sorensen.

W drugiej połowie do roboty wzięli się piłkarze Stoke City, ale to podopieczni Davida Moyesa otworzyli wynik spotkania. Po akcji dwójkowej „Chicharito” z Youngiem, Anglik atomowym strzałem z dystansu pokonał Sorensena. Wyrównanie mogło paść w 70. minucie spotkania, Palacios wrzuca w pole karne, ale o centymetry z futbolówką minął się Walters. Irlandczyk był bliski rehabilitacji chwilę później, ale posłał piłkę minimalnie nad poprzeczkę.

Piłkarze United szli za ciosem, wynik podwyższył w 78. minucie spotkania Patrice Evra. Ze skrzydła idealnie zagrał Ashley Young, a Francuz pięknym technicznym strzałem pokonał Sorensena. Wynik w końcówce meczu mógł jeszcze podwyższyć „Chicharito", ale oddał strzał prosto w bramkarza.

Od razu po spotkaniu rozlosowano pary półfinałowe Pucharu Ligi Angielskiej. I tak, Manchester City zmierzy się z West Ham United, a Sunderland podejmie Manchester United. Pierwsze spotkania zostaną rozegrane 6 stycznia, natomiast rewanże 20 stycznia.

Stoke City – Manchester United 0:2 (0:0) Young 62’, Evra 78’